Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Remis Słoni z mielczanami2021-07-23 19:55:00

Na inaugurację piłkarskiej ekstraklasy beniaminek z Niecieczy zremisował ze Stalą Mielec 1-1.

23.07.2021: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec 1-1 (1-0)

1-0 Ernest Terpiłowski 41

1-1 Grzegorz Tomasiewicz 48 (karny)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Mesanovic, Wasielewski – Flis, Matras. Widzów 4184.

BBT: Loska – Wasielewski (72 Orzechowski), Grzybek, Biedrzycki, Tekijaski, Hlousek – Stefanik (85 Hubinek), Wlazło, Radwański (72 Żyra) - Terpiłowski (85 Śpiewak), Mesanovic (76 Czarnowski).

STAL: Gliwa – Sitek (75 Wyjadłowski), de Amo Perez, Matras, Flis, Getinger – Mak (90+3 Granlund), Tomasiewicz, Urbańczyk, Jankowski - Kolev (66 Budziński).

Pierwszy gol sezonu 21/22 padł w 41. minucie. Po błędzie bramkarza gości Gliwy piłka dotarła do 19-letniego Terpiłowskiego, który z 17 m, zewnętrzną częścią stopy, przymierzył do siatki przy lewym słupku.

Mielczanie wyrównali zaraz po przerwie. Getinger trafił piłkę w rękę Grzybka, a Tomasiewicz wykorzystał karnego.

Statystyka meczu: 9:7 w strzałach, 2:3 w celnych, 54:46% w posiadaniu piłki, 1:2 w kornerach.