Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Porażka Białej Gwiazdy z Kolejorzem2021-05-08 23:24:00

W 29. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań 1-2.

29. kolejka PKO BP Ekstraklasy

8.05.2021: Wisła Kraków - Lech Poznań 1-2 (0-1)

0-1 Mikael Ishak 12

0-2 Pedro Tiba 61

1-2 Jakub Błaszczykowski 78

Sędziował Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Żółte kartki: Brown Forbes - Czerwiński, Kvekveskiri, Karlström, Milic.

WISŁA: Lis - Szota, Kone, Frydrych - Gruszkowski (87 Szot), Savic, Zhukov, Starzyński - Yeboah (87 Buksa), Medved (80 Boguski) - Brown Forbes (72 Błaszczykowski).

LECH: Van der Hart -  Czerwiński (60 Skóraś) Salamon, Milic, Puchacz - Karlström, Kvekveskiri (90 Pacławski) - Sykora (90 Marchwiński), Ramirez (60 Tiba),  Kamiński - Ishak (28 Johannsson).

0-1

W 12. minucie podopieczni trenera Macieja Skorży przełamali szyki obronne krakowian i objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Jespera Karlströma trafiło na głowę Bartosza Salamona, który przytomnie się zachował i zgrał piłkę do lepiej ustawionego Mikaela Ishaka, a szwedzki napastnik bez większych problemów wpakował piłkę do siatki.

0-2

W 60. minucie trener Maciej Skorża posłał na plac gry Pedro Tibę, który szybko dał o sobie znać, bo dosłownie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko nabiegł na krótki słupek, uprzedził obrońców Białej Gwiazdy i strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce.

1-2

Jakub Błaszczykowski, kapitan Białej Gwiazdy, podszedł do wykonywania rzutu wolnego i płaskim strzałem po ziemi zaskoczył Van der Harta.