Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Wysoka porażka Cracovii z Lechią2020-12-19 22:39:00

W 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała 0-3 z Lechią Gdańsk. Goście przerwali serię czterech porażek...

Cracovia - Lechia Gdańsk 0-3 (0-1)

0-1 Rafał Pietrzak 15 (wolny)

0-2 Maciej Gajos 81 (głową)

0-3 Jaroslav Mihalik 90+4

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Gardawski (2), Szymonowicz - Kubicki, F. Paixao, Fila, Haydary, Kałuziński. Czerwona kartka: Gardawski (80, druga żółta). Mecz bez publiczności.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Marquez, Gardawski - Sadikovic - Thiago (46 Fiolic), Dimun (70 Pik), van Amersfoort (90+2 Kapek), Zaucha (46 Loshaj) - Rivaldinho (46 Piszczek).

LECHIA: Kuciak - Fila (90+3 Mihalik), Nalepa, Tobers, Pietrzak - Kubicki, Kałuziński - Haydary (90 Kopacz), Gajos, Saief (89 Conrado) - F. Paixao.

W zerowej temperaturze, w gęstej mgle lepiej poczynała sobie w I połowie Lechia, obejmując po kwadransie prowadzenie. 25 m od bramki Marquez sfaulował Haydary'ego, a Pietrzak z wolnego uderzył nad murem w lewy, dolny róg. Być może bramka by nie padła, gdyby stojący w murze Dimun i Szymonowicz podskoczyli do piłki... - Dla mnie, jako wiślaka, ten gol smakuje podwójnie - skomentował w przerwie Pietrzak.

10 minut później goście znów mieli okazję, F. Paixao kończył kontrę strzałem z 15 m, ale Niemczycki zdążył wybić piłkę na korner.

Cracovia oddała w tej części gry tylko jeden celny strzał. W 32. minucie Zaucha uderzył z lewej strony, z dużego kąta, w "krótki" róg, lecz Kuciak zachował czujność.

W przerwie trener Michał Probierz dokonał trzech zmian, ale w niewielkim stopniu wpłynęło to na poprawę jakości gry jego podopiecznych. W 68. minucie piłka trafiła w rękę Fili, a na murawę padł Piszczek, analiza VAR nie była jednak przychylna dla Pasów. Za moment dwie szanse mieli gdańszczanie. Najpierw F. Paixao dojrzał wysuniętego z bramki Niemczyckiego i z 50 m próbował go zaskoczyć. Futbolówka poszybowała jednak tuż nad poprzeczką. Po chwili Fila uderzył z dobrej pozycji z prawej strony nad bramką.

W 75. minucie odnotowaliśmy drugi i ostatni celny strzał krakowian w tym spotkaniu. Fiolic strzelał mocno z 15 m, tyle że w środek bramki i Kuciak wypiąstkował piłkę.

W 80. minucie Gardawski zobaczył za faul na Fili drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, w efekcie Cracovia musiała kończyć mecz w dziesiątkę. Kara spotkała gospodarzy natychmiast. Pietrzak zacentrował z wolnego, a Gajos piękną "główką" z 8 m trafił do siatki. W 83. minucie finalizujący kontrę Saief w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza, lecz po analizie VAR  sędzia orzekł minimalny ofsajd.

Gospodarze byli blisko honorowego gola w 90+2. minucie. Pik z lewej strony zagrał na prawo do Rapy, a ten z woleja z 8 m nieznacznie chybił.

W 90+4. minucie padła z kontry trzecia bramka dla Lechii. Conrado dograł z prawego skrzydła na 4. metr, a Mihalik (były zawodnik... Cracovii) uprzedził golkipera i obrońcę. Było to bodaj pierwsze i jedyne dotknięcie piłki przez niego po tym jak chwilę wcześniej wszedł na boisko...

Statystyka meczu: 12:11 w strzałach, 2:7 w celnych, 50:50% w posiadaniu piłki i 6:3 w kornerach.