Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Cracovia wreszcie zwycięska na wyjeździe2020-11-27 20:35:00

W 11. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała z Wisłą, ale tą płocką. To pierwsze zwycięstwo krakowian na wyjeździe w tym sezonie.

Wisła Płock - Cracovia 0-1 (0-1)

0-1 Florian Loshaj 12

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Rzeźniczak, Zbozień, Obradovic - Siplak, Piszczek. Czerwona kartka: Rodin (90+1). Mecz bez publiczności.

WISŁA: Kamiński - Zbozień, Rzeźniczak, Uryga (38 Obradovic), Tomasik - Lagator - Gjertsen (60 Cabrera), Rasak (71 Szwoch), Lesniak, Merebashvili - Lewandowski (60 Kocyła).

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak - Fiolic (64 Vestenicky), Loshaj (72 Dimun), Sadikovic, Hanca (64 Thiago) - van Amersfoort, Rivaldo Jr (72 Piszczek).

Cracovii wyszła akcja w 12. minucie. Na lewym skrzydle Hanca zagrał do Siplaka, ten dośrodkował w pole karne, a Loshaj z 10 m uderzył celnie z pierwszej piłki.

W dalszej fazie I połowy gospodarze atakowali, lecz nie potrafili wykreować sytuacji bramkowej, ani nawet oddać celnego strzału. Tymczasem goście byli w 44. minucie blisko podwyższenia. Fiolic podał do nieobstawionego Hanki, lecz ten zamiast strzelać z 8 m próbował podawać do kolegi będącego na spalonym...

Po przerwie na boisku działo się o wiele więcej. W 49. minucie płocczanie oddali pierwszy celny strzał, Merebashvili sprawdził z 20 m Niemczyckiego, ten popisał się skuteczną paradą. W odpowiedzi van Amersfoort przeniósł z niezłej pozycji nad poprzeczką. A w 52. minucie Fiolic, z podania Siplaka, powinien trafić do siatki, ale uderzona przez niego z 4 m nieczysto futbolówka przeturlała się obok słupka. Ta sytuacja mogła się zemścić sześć minut później, ale gospodarze nie wykorzystali błędu Rapy.

Pasy miały potem jeszcze dwie bardzo dobre okazje. W 70. minucie Thiago przewrócił się popchnięty przez Lagatora, lecz sędzia nie podyktował karnego. Akcja toczyła się dalej, a zakończył ją Loshaj minimalnie niecelną "główką" z 9 m. W 79. minucie Cracovia wyprowadziła błyskawiczną kontrę. Thiago podał na wolne pole do Dimuna, który jednak z 13 m trafił w słupek.

Krakowianie kontrolowali mecz, co wydawało się jeszcze łatwiejsze po tym jak z powodu kontuzji w 83. minucie zszedł Cabrera, a gospodarze nie mogli dokonać zmiany. Mimo to grająca w dziesiątkę Wisła mogła w doliczonym czasie wyrównać. Merebashvili dostał prostopadłe podanie i wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Rodina. Dla zawodnika gości skończyło się to czerwoną kartką, a wiślacy dostali szansę z wolnego z 18 m. Szwoch strzelił w 90+3. minucie obok muru i piłka znalazłaby się w bramce, gdyby nie kapitalna robinsonada Niemczyckiego, któy uratował swój zespół przed utratą gola.

Statystyka meczu: 7:14 w strzałach, 3:3 w celnych, 54:46% w posiadaniu piłki, 7:1 w kornerach i 115:113 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.