Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Remis Cracovii w Lubinie2020-09-20 17:28:00

W 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Lubinie z Zagłębiem 1-1. To już trzeci remis Pasów w tym sezonie.

Zagłębie Lubin - Cracovia 1-1 (0-0)

0-1 Rivaldo Jr 48 (głową)

1-1 Lorenco Simic 67 (głową)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Guldan, Balic - Fiolic.

ZAGŁĘBIE: Hładun - Chodyna, Simic, Guldan, Balic - Bashkirov, Poręba (62 Szysz) - Żivec, Starzyński, Bohar (90+1 Bartolewski) - Sirk (62 Mraz).

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Ferraresso - Loshaj (87 Loshaj) - Hanca, van Amersfoort, Alvarez (68 Dimun), Vestenicky (68 Fiolic)- Rivaldo Jr. (68 Piszczek).

W I połowie oba zespoły grały ostrożnie, działo się niewiele. Goście najlepszą okazję mieli w 32. minucie, gdy van Amersfoort główkował w ręce bramkarza.

Zaraz po przerwie krakowianie objęli prowadzenie. Z autu z prawej strony Rodin podał do Alvareza, ten - walcząc z trzema obrońcami - zdołał zacentrować spod linii końcowej na dalszy słupek, na głowami dwóch zawodników gospodarzy i golkipera, a nabiegający Rivaldo Jr "szczupakiem" z 3 m skierował futbolówkę do siatki.

W drugim kwadransie II połowy lubinianie mocno przycisnęli. Najpierw Sirt próbował pokonać Niemczyckiego z ostrego kąta, za moment po uderzeniu Szysza i rykoszecie bramkarz gości posiłkował się paradą. W końcu Zagłębie wyrównało. Z kornera dośrodkował Starzyński, a Simic głową posłał piłkę z 7 m w lewy, dolny róg.

Dwie minuty później krakowianie mogli ponownie wyjść na prowadzenie. W dobrej sytuacji strzelał van Amersfoort, piłka odbiła się od nogi Guldana i trafiła w poprzeczkę. Goście mieli jeszcze jedną szansę, w 87. minucie. Po wrzutce Rapy z prawego skrzydła Dimun spudłował z bliskiej odległości.

Statystyka meczu: 13:10 w strzałach, 4:5 w celnych, 61:39% w posiadaniu piłki, 5:6 w kornerach i 109:109 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Zagłębie jest jedenastym zespołem w historii, który rozegrał co najmniej 1000 meczów w ekstraklasie. Renomowana dziesiątka to: Ruch Chorzów, Legia Warszawa, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Górnik Zabrze, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Widzew Łódź, Śląsk Wrocław i Cracovia.