Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Niedosyt wiślaków w Gdyni2020-06-14 23:56:00

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała w Gdyni z Arką 0-0. Biała Gwiazda była lepszym zespołem, zabrakło jednak skuteczności.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 0-0

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Jankowski, Młyński - Janicki, Kuveljic. Mecz bez publiczności.

ARKA: Steinbors - Zbozień, Maric, Danch, Marciniak - Deja (81 Helstrup), Kopczyński (67 Zawada) - Jankowski (71 Antonik), Nalepa, Młyński - Skhirtladze.

WISŁA: Buchalik - Klemenz, Janicki, Hebert, Hołownia - Kuveljic - Błaszczykowski, Zhukov (78 Chuca), Savicevic, Boguski (62 Turgeman) - Tupta (71 Sadlok).

Gol dla krakowian mógł paść już w 4. minucie. Zabrakło paru centymetrów... Wolnego z prawie 30 m wykonywał Błaszczykowski. Wszyscy sądzili, iż nastąpi dośrodkowanie, ale kapitan Białej Gwiazdy uderzył mocno na bramkę trafiając w bliższy słupek. Piłka odbiła się od bramkarza i dwukrotnie od intuicyjnie interweniującego Marciniaka niemal wpadając do siatki. Niemal. Po analizie VAR okazało się, że brakło dosłownie centymetrów, by całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

Wisła miała w I połowie więcej z gry, trzymała rywali w szachu. Podobnie było po przerwie. Goście atakowali gdynian już na ich połowie, próbowali raz po raz konstruować zaczepne akcje. W 61. minucie z kontrą wybiegł Tupta, podał w pole karne na prawo do Błaszczykowskiego, który jednak z dobrej pozycji uderzył w "długi" róg niecelnie. Pięć minut później po wrzutce z kornera główkował z 7 m Klemenz, ale piłkę spod poprzeczki wybił Steinbors. Groźne strzały niebawem oddali Turgeman i Chuca, bez efektu.

Arkowcy przebudzili się w samej końcówce. Konkretnie Nalepa, który w 89. minucie został w ostatniej chwili zablokowany przez Hołownię, a 90+2. minucie jego strzał z wolnego z 25 m obronił z trudem Buchalik. To był jedyny celny strzał gospodarzy w tym meczu...

Wiślacy w odpowiedzi mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia zwycięskiego gola. W 90+3. minucie z uderzeniem Turgemana z 20 m poradził sobie bramkarz, a w 90+4. minucie Kuveljic minimalnie chybił z 18 m...

Statystyka meczu: 8:16 w strzałach, 1:6 w celnych, 42:58% w posiadaniu piłki, 2:6 w kornerach i 117:114 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Wisła zakończyła fazę zasadniczą na 13. miejscu (ostatnim bezpiecznym), mając 5 punktów przewagi nad Koroną i 6 nad Arką.