Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Fatalny błąd Kieszka2021-10-01 23:53:00

W 10. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała w Gliwicach z Piastem 0-1, po fatalnym błędzie bramkarza Pawła Kieszka. Biała Gwiazda doznała już trzeciej kolejnej porażki, od trzech meczów nie zdobyła też gola...

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Alberto Toril 68

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Chrapek - Gruszkowski, El Mahdioui, Kieszek, Yeboah.

PIAST: Plach - Ameyaw, Konczkowski, Huk, Mosór, Katranis - Kądzior (86 Alves), Sokołowski, Jodłowiec, Chrapek - Toril (87 Steczyk).

WISŁA: Kieszek - Gruszkowski (87 Hugi), Szota, Frydrych, Hanousek - Yeboah (87 Starzyński), El Mahdioui (86 Sadlok), Zhukov (79 Młyński), Skvarka, Savic (71 Brown Forbes) - Kliment.

Wiślacy przeważali w I połowie, pod koniec mieli świetną okazję. Huk tak podawał do bramkarza, że piłkę przejął Skvarka. W sytuacji "sam na sam" przegrał jednak pojedynek z Plachem.

W 54. minucie w polu karnym po interwencji Mosóra przewrócił się Yeboah. Sędzia początkowo pokazał na 11. metr, ale po 4-minutowej przerwie na VAR cofnął decyzję.

Piast nie miał szans bramkowych, ale w 68. minucie pomógł gospodarzom Kieszek, który koszmarnie zachował się przy przejęciu dośrodkowania Ameyawa z prawego skrzydła. Nie opanował futbolówki, w dodatku przewrócił się, w efekcie Toril strzelił z 17 m do pustej bramki.

Wiślacy już do końca próbowali wyrównać, ale potrafili wypracować tylko jedną sytuację. W 84. minucie główkował Brown Forbes, Plach rzucił się jednak we właściwy róg.

Piast wygrał 1-0, przerywając serię trzech porażek.

Statystyka meczu: 6:11 w strzałach, 3:4 w celnych, 45:55% w posiadaniu piłki, 3:9 w kornerach i 114:112 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.