Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pierwsze zwycięstwo Słoni2021-09-26 16:25:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie piłkarskiej ekstraklasy dopiero w 9. kolejce (ale w swym 8. meczu). "Słonie" wygrały z Górnikiem Zabrze 3-1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 3-1 (0-0)

0-1 Rafał Janicki 55

1-1 Piotr Wlazło 68 (karny)

2-1 Kacper Śpiewak 70 (głową)

3-1 Piotr Wlazło 76 (karny)

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Wlazło - Dziedzic, Podolski, Gryszkiewicz. Widzów 4028.

BBT: Budziłek - Wasielewski, Bezpalec, Tekijaski, Kukułowicz (74 Hlousek) - Hubinek, Wlazło, Radwański (62 Pek), Stefanik (46 Terpiłowski) - Mesanovic (90+4 Zeman), Gergel (62 Śpiewak).

GÓRNIK: Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok, Manneh (87 Mvondo), Kubica (46 Dziedzic), Krawczyk (46 Podolski), Nowak (87 Tosevski), Janża (74 Cholewiak) - Jimenez.

W I połowie lepsi byli zabrzanie, mieli kilka okazji. W 55. minucie goście objęli prowadzenie. Nowak dośrodkował z lewego skrzydła, piłka dotarła do Janickiego, który z narożnika "piątki" huknął pod poprzeczkę.

Mecz rozstrzygnął się w ciągu 9 minut, dokładnie między 68. a 76., kiedy niecieczanie zdobyli trzy gole. W 66. minucie karnego za rękę Manneha wykonywał Wlazło. Sandomierski obronił strzał w lewy róg, ale podczas interwencji znajdował się dwa metry przed linią bramkową, więc sędzia zarządził powtórkę. Wlazło pokazał żelazne nerwy, uderzył znów do bramki przy lewym słupku, na tyle precyzyjnie i mocne, że golkiper Górnika skapitulował.

Dwie minuty później było 2-1. Z lewej strony centrował Kukułowicz, a Śpiewak - stojąc na 9. metrze tyłem do bramki - głową przedłużył lot piłki, która wpadła do siatki przy lewym słupku.

W 75. minucie arbiter posłużył się VAR-em, by stwierdzić, że Podolski nieprzepisowo powstrzymał Wasielewskiego, w efekcie podyktował jedenastkę. Wlazło tym razem przymierzył w prawy, dolny róg i było 3-1.

Statystyka meczu: 10:18 w strzałach, 4:5 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 5:6 w kornerach i 110:107 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.