Cenna wygrana Pasów, ale jeszcze nie bezcenna2021-04-21 23:00:00

W 26. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała Wisłę Płock 1-0.

Cracovia - Wisła Płock 1-0 (1-0)

1-0 Marcos Alvarez 42 (karny)

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Thiago - Garcia (2), Tuszyński, Tomasik. Czerwona kartka: Garcia (81, druga żółta). Mecz bez publiczności.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Marquez, Rodin, Rocha - Fiolic (77 Kosecki), Sadikovic, Lusiusz, Thiago - van Amersfoort (17 Rivaldo Jr., 46 Dimun), Alvarez (77 Strózik).

WISŁA: Kamiński - Vallo, Rzeźniczak, Uryga, Garcia (70 Merebashvili) - Kocyła (70 Pyrdoł), Szwoch, Lagator, Tomasik - Sheridan (86 Lewandowski), Tuszyński.

Cracovia nieco oddaliła się dzięki temu zwycięstwu od spadku.

Obie drużyny wchodziły w ustawiczny klincz i dlatego sytuacji bramkowych było bardzo niewiele. Goście mieli pierwszą (i przedostatnią) w 15. minucie. Sheridan strzelał z bliska, ale piłka odbiła się bodaj od Lusiusza i minęła lewe "okienko" o pół metra.

W odpowiedzi gospodarze mieli okazję w 18. minucie. Po centrze z lewej strony Thiago "szczupakiem" rzucił się do "główki", ale Kamiński był na posterunku.

Decydująca akcja nastąpiła w 40. minucie. Alvarez zagrał krótko do wybiegającego przed obrońców Rivaldinho, a Brazylijczyk został powalony na ziemię przez Hiszpana Garcię. Sędzia podyktował karnego, którego pewnie wykonał Niemiec hiszpańskiego pochodzenia.

W II połowie krakowianie kontrolowali wynik, a w 82. minucie po "główce" Rodina piłka wpadła do siatki. Gol nie został uznany, gdyż Chorwat był w momencie podania na minimalnym spalonym.

Wisła oddała pierwszy celny strzał w 90+5. minucie. Lewandowski główkował z bliska, ale Hrosso kapitalną interwencją zatrzymał futbolówkę na linii bramkowej.

Statystyka meczu: 10:5 w strzałach, 5:1 w celnych, 42:58% w posiadaniu piłki, 3:5 w kornerach i 106:108.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.