Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
3-0 z Andorą, dwa gole Lewandowskiego2021-03-28 23:03:00

W drugim meczu eliminacji piłkarskich MŚ reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo. Na stadionie Legii w Warszawie biało-czerwoni pokonali Andorę 3-0.

Polska - Andora 3-0 (1-0)

1-0 Robert Lewandowski 30

2-0 Robert Lewandowski 55

3-0 Karol Świderski 88

Sędziował Erik Lambrechts (Belgia). Żółte kartki: C. Garcia, Alaez (Andora). Mecz bez publiczności.

POLSKA: Szczęsny - Bereszyński (60 Dawidowicz), Glik, Piątkowski, Rybus (60 Grosicki) - Jóźwiak, Krychowiak, Milik (60 Płacheta), Zieliński (73 Kozłowski) - Lewandowski (63 Świderski), Piątek.

ANDORA: Iker - M. San Nicolas, C. Garcia, Emili Garcia, Alavedra - Pujol (58 Alaez), Rebes (87 Vieira), Vales, M. Garcia (58 Cervos) - A. Sanchez (87 L. San Nicolas), C. Martinez (74 A. Martinez).

PolskaAndora

PolskaAndora< />

Rezerwowym bramkarzem był Karol Niemczycki z Cracovii

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA

W I połowie najczęściej bramkarza gości próbował pokonać Piątek, ale bez skutku. Gola dającego spokój w poczynaniach zdobył oczywiście Lewandowski. Rybus zacentrował z wolnego z prawej strony, a "Lewy" złożył się do strzału na 10. metrze. Piłka odbiła się od pleców M. San Nicolasa i wpadła w okolice lewego "okienka".

W 55. minucie było 2-0. Z prawego skrzydła dośrodkował Jóźwiak, a Lewandowski, mimo że przeszkadzał mu C. Garcia, trafił do siatki z 5 m. Blisko podwyższenia był Piątek w 62. minucie. Uderzył w zamieszaniu, ale Iker wykazał się refleksem.

Andorczycy przez całe spotkanie prawie wyłącznie bronili się i przeszkadzali. Przechytrzył ich tuż przed końcem Świderski wykorzystując podanie Grosickiego.

Robert Lewandowski zagrał po raz 118. w drużynie narodowej, po raz 57. jako kapitan (wyrównał osiągnięcie Kazimierza Deyny). Zdobył dziś 65. i 66. bramkę w reprezentacji. Debiut zanotowali Kamil Piątkowski, Karol Świderski i Kacper Kozłowski, ten ostatni ma 17 lat (ur. 16.10.2003).

Statystyka meczu: 14:1 w strzałach, 4:0 w celnych, 76:24% w posiadaniu piłki, 13:0 w kornerach. Goście zablokowali ponadto 12 naszych strzałów, zanotowali 22 faule (biało-czerwoni tylko 8).

GRUPA I

Tirana: Albania - Anglia 0-2 (0-1)

0-1 Kane 39

0-2 Mount 63

Serravalle: San Marino - Węgry 0-3 (0-1)

0-1 Ad. Szalai 13 (karny)

0-2 Sallai 71

0-3 Nikolic 88 (karny)

W 20. minucie Sallai (Węgry) nie wykorzystał karnego, jego strzał obronił E. Benedettini.

Warszawa: Polska - Andora 3-0 (1-0)

1-0 Lewandowski 30

2-0 Lewandowski 55

3-0 Świderski 88

1. Anglia          2  6  7-0

=2. Polska       2  4  6-3

=2. Węgry        2  4  6-3

4. Albania        2  3  1-2