Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Podbeskidzie pokonane pod Wawelem2020-10-25 18:50:00

W 8. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała 3-0 beniaminka, Podbeskidzie Bielsko-Biała. To drugie kolejne zwycięstwo Białej Gwiazdy, a pierwsze u siebie.

24.10.2020: Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-0 (1-0)

1-0 Jean Carlos Silva 35 (karny)

2-0 Chuca 61

3-0 Jakub Błaszczykowski 90+1

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Brown Forbes, Sadlok, Frydrych - Sitek, Kocsis. Czerwona kartka: Komor (Podbeskidzie, 72). Mecz bez publiczności.

WISŁA: Buchalik - Szot, Frydrych, Sadlok, Abramowicz - Basha, Chuca - Yeboah (67 Błaszczykowski), Silva (83 Zhukov), Plewka - Brown Forbes (77 Buksa).

PODBESKIDZIE: Leszczyński - Modelski, Bashlay, Komor, Gach (64 Rundic) - Kocsis, Rzuchowski (70 Nowak) - Sitek, Marzec (86 Martin), Sierpina (70 Miakuszko) - Biliński (70 Roginic).

WislaPodbeskidzie

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA

W I połowie goście grali ofensywnie, oddali sporo strzałów, ale do przerwy to Wisła prowadziła 1-0, a mogła mieć jeszcze większą przewagę bramkową...

W 34. minucie z prawej strony z wolnego dośrodkował Yeboah, a startującego do piłki Sadloka powstrzymywał nieprzepisowo Kocsis. Sędzie podyktował karnego, którego strzałem pod poprzeczkę wykorzystał Silva. W 42. minucie gospodarze przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Buchalik wykopał futbolówkę na prawe skrzydło do Yeboaha, ten z nią pomknął, po czym podał do środka, gdzie nabiegający Chuca z 8 m uderzył nad bramką. To była zmarnowana "setka".

Bielszczanie byli najbliżej zdobycia gola w 45. minucie, gdy Marzec z 18 m strzelił tuż obok

lewego słupka. Zaraz po przerwie z kolei Sitek uderzył zbyt wysoko... W odpowiedzi, w 50. minucie, Yeboah próbował z 13 m przechytrzyć bramkarza, lecz ten skutecznie interweniował nogą.

W 61. minucie wiślacy podwyższyli na 2-0. Wybitą z pola karnego gości piłkę uderzył z 30 m Chuca, po lekkim rykoszecie zaskakując Leszczyńskiego.

Od 72. minuty Podbeskidzie grało w dziesiątkę, czerwoną kartkę za faul na wybiegającym na czystą pozycję Forbesie zobaczył Komor. Goście mimo to nie rezygnowali z poprawienia wyniku. W 89. minucie z bliska strzelał Martin, ale w ręce Buchalika.

W doliczonym czasie Błaszczykowski zaczarował obrońców, zbiegł z prawej stronę w stronę środka i z 17 m przymierzył w dalszy róg na 3-0.

Statystyka meczu: 12:15 w strzałach, 7:5 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 6:8 w kornerach i 111:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.