Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
U-21: Biało-czerwoni pokonali Rosjan2020-09-08 21:53:00

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 pokonała w Łodzi Rosję 1-0 w meczu eliminacji ME. Zwycięskiego gola zdobył Patryk Dziczek.

Łódź, stadion Widzewa: Polska – Rosja 1-0 (0-0)

1-0 Patryk Dziczek 62 (głową)

Sędziował Kevin Clancy (Szkocja). Żółte kartki: Gumny, Klimala, Fila – Umyarov, Lomovitski, Krugovoi. Widzów 0.

POLSKA: Majecki – Fila, Piątkowski, Kiwior, Gumny – Listkowski (46 Kamiński), Makowski, Dziczek, Puchacz (74 Płacheta) – Bogusz (79 Slisz), Klimala.

ROSJA: Safonov – Rasskazov, Masłow, Evgenyew, Krugovoi – Kuchaev (57 Utkin), Umyarov (67 Glebov), Oblyakov – Glushenkov (46 Suleymanov), Ignatyev, Lomovitski (67 Lisoviy).

U21PolskaRosja

Z lewej zdobywca gola Patryk Dziczek, obok nr 17 Mateusz Bogusz, który zapisał na swym koncie asystę

Z prawej zdobywca zwycięskiej bramki Patryk Dziczek

Patryk Dziczek, autor zwycięskiego gola

Przy piłce Tymoteusz Puchacz

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA

W pierwszym spotkaniu był remis 2-2, dzisiejsze zwycięstwo 1-0 przybliża nasz zespół do awansu do finałów EURO z 1. miejsca.

W I połowie goście mieli dwie okazje, które nie zostały wykorzystane przez Ignatyeva i Glushenkova. Dopiero przed przerwą mocniej zaatakowali podopieczni trenera Michniewicza, drużynę rozruszał Puchacz.

Pierwszy kwadrans drugiej części gry stał pod znakiem przewagi gospodarzy. Została ona udokumentowana golem w 62. minucie. Z kornera dośrodkował Bogusz, a Dziczek mocną "główką" z 8 m pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Ostatnie pół godziny było bardzo nerwowe. Rosjanie starali się wyrównać, nasi chwilami desperacko się bronili. Przetrwali i obronili wygraną.