Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Piłkarki zaczną 8 sierpnia2020-06-10 14:25:00

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ustalił terminarz centralnych rozgrywek kobiecych w sezonie 2020/2021. Pierwsza kolejka Ekstraligi zostanie rozegrana w dniach 8 i 9 sierpnia, natomiast start I oraz II ligi zaplanowano na tydzień później.


Terminy ustalono po konsultacjach z selekcjonerami poszczególnych kadr narodowych w oparciu o zaktualizowany przez UEFA terminarz meczów eliminacyjnych reprezentacji Polski oraz nową datę turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń. Turniej ten odbędzie się w dniach 7-13 października. O awans do Champions League powalczy mistrz kraju, GKS Górnik Łęczna.


Drugi etap rozgrywek Pucharu Polski kobiet, w którym weźmie udział 64 uczestników (w tym kluby Ekstraligi oraz I ligi), został wyznaczony na 4 listopada, natomiast etap trzeci zostanie rozegrany 21 listopada.


Start Centralnej Ligi Juniorek U-17 przewidziany jest w terminie 5-6 września. Szczegółowy kalendarz tych rozgrywek zostanie ustalony po zatwierdzeniu przez UEFA kalendarza reprezentacji Polski do lat 17.


W sezonie 2020/21 kobiece rozgrywki seniorskie będą prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej w następującej formule:


Ekstraliga – 12 drużyn w jednej grupie

I liga – 12 drużyn w jednej grupie

II liga – 2 grupy po 12 drużyn


System rozgrywek III ligi zostanie ustalony po konsultacjach z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, które te rozgrywki prowadzą.


W Centralnej Lidze Juniorek U-17 kluby będą rywalizować w dwóch grupach po 10 drużyn, a w Centralnej Ligi Juniorek U-15 w 4 grupach po 8 zespołów (faza centralna rozgrywek będzie miała miejsce w rundzie wiosennej 2020/2021). Roczniki uprawnione do udziału w tych zawodach zostaną zatwierdzone w najbliższym czasie.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty