Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wygrana w Izraelu, biało-czerwoni mistrzem grupy G2019-11-16 23:45:00

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Jerozolimie z Izraelem 2-1 i zajęła 1. miejsce w grupie G eliminacji UEFA EURO.

Izrael - Polska 1-2 (0-1)

0-1 Grzegorz Krychowiak 4

0-2 Krzysztof Piątek 54

1-2 Munas Dabbur 88

Sędziował Mattias Gestranius (Finlandia). Żółte kartki: Bitton - Bielik.

IZRAEL: Marciano - Dasa, Tibi, Bitton, Taha (43 Haziza), Ben Harush (65 Menachem) - Kayal (79 Elmkies), Glazer, Natcho - Dabbur, Zahavi.

POLSKA: Szczęsny - Kędziora, Bednarek, Glik, Reca - Frankowski, Bielik, Krychowiak (84 Furman), Szymański (63 Lewandowski) - Zieliński - K. Piątek (70 Klich).

Trener Jerzy Brzęczek zaskoczył składem. W wyjściowej jedenastce nie znaleźli się Lewandowski i Grosicki.

Mimo to I połowa w wykonaniu biało-czerwonych była znakomita. Absolutna dominacja, przewaga w strzałach (14:1, celne 7:0) i aż siedem sytuacji bramkowych. Niestety, ze skutecznością było na bakier, do przerwy prowadziliśmy tylko 1-0. W 4. minucie z kornera zacentrował Szymański, po "główce" Bednarka piłka odbiła się od obrońcy i dotarła do Krychowiaka, który z 4 m wpakował ją do siatki.

Chwilę wcześniej z dystansu uderzał Zieliński, a po dobitce Szymańskiego z boku mieliśmy rzeczony rzut rożny.

W 24. minucie po rajdzie Bielika strzelał Piątek, lecz po rykoszecie futbolówka wyszła na korner. Pięć minut później po wolnym pośrednim z 13 m Zieliński mierzył pod poprzeczkę, ale Ben Harush podbił piłkę głową. Po kolejnych 5 minutach z prawej strony Szymański uderzył w dalszy róg, ale niecelnie. W 38. minucie, też z prawej strony, z czystej pozycji Frankowski trafił w bramkarza. Podobnie w 41. minucie Zieliński z 15 m.

Drugą połowę zaczęliśmy w podobnym stylu. Drugi gol padł również po rzucie rożnym. Dośrodkował Zieliński, a w zamieszaniu z metra piłkę do bramki wepchnął Piątek.

Nieoczekiwanie dalsza część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy. W 59. minucie z prawego skrzydła Haziza podał do Dabbura, który z 10 m strzelił w ręce Szczęsnego. W 68. minucie bliski powodzenia był Zahavi, ale nasz golkiper w ostatniej chwili wybił piłkę na korner. W 76. minucie Zahavi trafił do siatki, ale ze spalonego, którego być może jednak nie było...

Miejscowi dopięli swego w 88. minucie w trochę przypadkowych okolicznościach. Uderzona przez Zahaviego futbolówka odbiła się od Bednarka, a w sytuacji sam na sam Dabbur pokonał z 5 m Szczęsnego.

W 90+1. minucie fiński sędzia chciał zakończyć przedwcześnie spotkanie po tym jak na boisko wbiegł kibic. Ostatecznie mecz został dograny. W 90+6. i 90+7. minucie dwie szanse miał jeszcze Lewandowski (111. występ w narodowych barwach), najpierw jego strzał obronił bramkarz, a druga próba była minimalnie niecelna.

Druga połowa była w wykonaniu naszych piłkarzy słaba. Dużo było błędów, strat piłki, denerwowały niecelne ostatnie podania Zielińskiego i Frankowskiego, denerwująca była też ciągła nieobecność Recy na lewej obronie.

Statystyka meczu: 9:20 w strzałach (3:10 w celnych), 55:45% w posiadaniu piłki, 2:5 w kornerach. Polacy wygrali w Izraelu po raz pierwszy od 1988 roku.