Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Lider pokonany w Krakowie2019-10-25 20:09:00

W 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała liderującą Pogoń Szczecin 2-0 i ma do niej tylko punkt straty.

Cracovia - Pogoń Szczecin 2-0 (0-0)

1-0 Cornel Rapa 58 (głową)

2-0 Rafael Lopes 71

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Gol, Piszczek - Bartkowski (2), Buksa. Czerwona kartka: Bartkowski (Pogoń, 74, druga żółta). Widzów 8764.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Jablonsky, Siplak - Gol - Vestenicky (68 Ferraresso), Van Amersfoort (90+4 Supryn), Lusiusz, Lopes (87 Strózik) - Piszczek.

POGOŃ: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia - Dąbrowski - Spiridonovic, Kozulj (73 Frączczak), Kowalczyk, Hostikka (62 Listkowski) - Buksa (76 Stec).

W I połowie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy mieli dwie dobre okazje. W 12. minucie z kilkunastu metrów uderzył Kowalczyk, ale w ręce bramkarza. Z kolei w 45. minucie Spiridonovic trafił z lewej strony, zza narożnika "piątki", w słupek.

Druga połowa toczyła się przez dwa kwadranse pod dyktando Pasów. W 47. minucie Piszczek główkował nad poprzeczką, a pięć minut później po jego strzale piłka odbiła się od pleców obrońcy i wyszła na rzut rożny.

Krakowianie objęli prowadzenie w 58. minucie. Gol podał z wolnego na lewe skrzydło do Lopesa, ten dośrodkował, lot futbolówki głową przedłużył Helik, po czym Rapa - również głową - pokonał Stipicę z 7 m.

Pogoń mogła wyrównać po pięciu minutach. W zamieszaniu Buksa kopnął piłkę do bramki, ale po drodze zdołał ją wybić Jablonsky.

W 71. minucie było 2-0. Po zagraniu z kornera Gol podał do Lopesa, ten wymienił "klepkę" z Piszczkiem, po czym huknął z 12 m pod poprzeczkę. Piękna akcja!

W 74. minucie Bartkowski dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i portowcy ostatni kwadrans grali w dziesiątkę. Mimo to właśnie oni przeważali próbując poprawić niekorzystny dla nich wynik. Dwukrotnie - w 80. i 86. minucie - strzelał Spiridonovic, najpierw tuż obok słupka, a następnie nad bramką.

Statystyka meczu: 13:15 w strzałach (4:2 w celnych), 46:54% w posiadaniu piłki, 4:6 w kornerach, 112:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Po raz 400. zespół w ekstraklasie poprowadził w roli pierwszego trenera Michał Probierz. Na ten dorobek składają się mecze w takich klubach jak: Widzew Łódź (36), Polonia Bytom (13), Jagiellonia Białystok (209), ŁKS Łódź (7), Wisła Kraków (17), GKS Bełchatów (4), Lechia Gdańsk (27) i Cracovia (87).