Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Sparing: Porażka Wisły w Bełchatowie2019-06-29 21:39:00

Po zwycięstwach nad Reprezentacją Powiatu Suskiego i Radomiakiem, Wisła Kraków zmierzyła się w Bełchatowie z tamtejszym PGE GKS-em w meczu testowym zamykającym przedsezonowy obóz przygotowawczy. Biała Gwiazda, która w obu połowach wystąpiła w dwóch różnych jedenastkach, musiała uznać wyższość świeżo upieczonego I-ligowca, przegrywając 1-2.

PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2-1 (2-0)

1-0 Golański (karny)

2-0 Golański

2-1 Drzazga

PGE GKS Bełchatów (wyjściowa jedenastka): Niźnik, Wołkowicz, Magiera, Grolik, Grzelak, Golański, Małachowski, Marzec, Putin, Biel, Zdybowicz.

WISŁA (I połowa): Chorążka - Niepsuj, Janicki, Szot, Pietrzak - Wojtkowski, Boguski - Stasik, Buksa, Mak - Balanyuk.

WISŁA (II połowa): Buchalik - Morys, Wasilewski, Klemenz, Burliga - Plewka, Savicevic, Basha (48 Balicki) - Drzazga, Kumah - Brożek.

Rywale objęli prowadzenie po błędzie wiślaków, a konkretnie Chorążki. 20-letni golkiper otrzymał podanie od Janickiego i przyjął piłkę w polu karnym. Za jego plecami czaił się już jednak Zdybowicz, który dopadł do futbolówki, w efekcie Chorążka przy próbie wybicia zamiast w piłkę trafił w nogę rywala. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a jedenastkę na bramkę zamienił Golański.

Po kwadransie Golański zdołał po raz drugi pokonać Chorążkę, tym razem w dużo trudniejszej sytuacji. Po dobrze zapowiadającej się akcji Białej Gwiazdy gospodarze zdołali wyprowadzić sprawny kontratak. Futbolówka trafiła do 27-latka, ten poprowadził ją nieco do przodu i huknął z około 30 metrów.

Ostatni akcent należał do krakowian, a dokładniej do Drzazgi, który po dryblingu w polu karnym zaliczył honorowe trafienie.