Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
ME U-21: Belgia pokonana!2019-06-17 00:29:00

Piłkarska reprezentacja Polski zainaugurowała ME U-21 od zwycięstwa nad Belgią 3-2!

Reggio Emilia: Polska - Belgia 3-2 (1-1)

0-1 Aaron Leya Iseka 16

1-1 Szymon Żurkowski 26

2-1 Krystian Bielik 52 (głową)

3-1 Sebastian Szymański 79

3-2 Dion Cools 84 (głową)

Sędziował István Kovács (Rumunia). Żółte kartki: Bielik, Grabara, Jóźwiak - Faes, Lukebakio.

POLSKA: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Pestka - Jagiełło (88 Bochniewicz), Dziczek, Żurkowski - Michalak (90+2 Jóźwiak), Kownacki, Szymański.

BELGIA: Jackers - Cools, Faes, Cobbaut, De Norre (80 Amuzu) - Mbenza (90 Saelemaekers), Mangala, Heynen, Lukebakio - Leya Iseka (63 Verschaeren), Schrijvers.

Lepiej w I połowie prezentowali się Belgowie. W 14. minucie Mangala trafił z dystansu w słupek. Za chwilę było 1-0 dla rywali. Z lewej strony dośrodkował Mbenza, a Leya Iseka z 4 m wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Schrijvers, ale uderzył niecelnie.

W 26. minucie biało-czerwoni wyrównali. Żurkowski zaskoczył bramkarza strzałem z 25 m w prawy, dolny róg. Tuż przed przerwą szansy nie wykorzystał Kownacki, który trafił w golkipera.

Niedługo po przerwie Polacy objęli prowadzenie. Z kornera zacentrował Jagiełło, a Bielik popisał się celną "główką". Futbolówka po "koźle" wpadła w prawe "okienko". W 79. minucie podopieczni trenera Michniewicza skutecznie skontrowali. Żurkowski ściągnął na siebie Belgów i podał do nieobstawionego Szymańskiego, który z 5 m strzelił właściwie do pustej bramki. 3-1!

Mimo prowadzenia końcówka była bardzo nerwowa. W 83. minucie, po błędzie Bielika, w świetnej sytuacji znalazł się Schrijvers. W ostatniej chwili piłkę zmierzającą do bramki wybił na róg Wieteska. Po centrze z kornera kontaktowego gola zdobył z 6 m głową Cools. Mecz trwał jeszcze 10 minut, ale biało-czerwonym udało się obronić wygraną.

Graczem meczu został uznany Szymon Żurkowski.

Kolejne spotkanie reprezentacji Polski - 19 czerwca z Włochami w Bolonii (godz. 21).