Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zmiana w Garbarni: Surma za Pietrzaka2019-06-16 22:05:00

Nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny RKS Garbarnia Kraków został Łukasz Surma. Kontrakt wiążący go z „Brązowymi” został podpisany na rok z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.


Łukasz Surma w styczniu 2018 roku został grającym trenerem Watry Białka Tatrzańska i był to dla niego debiut na ławce trenerskiej. Kolejną przygodą, która nie trwała zbyt długo było objęcie drużyny Wisły Kraków występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Następnie 9. października objął posadę w III-ligowej Sole Oświęcim, z którą utrzymał się na czwartym poziomie rozgrywkowym.


Nowy trener Garbarni urodził się w Krakowie i jest wychowankiem Białej Gwiazdy oraz pięciokrotnym reprezentantem Polski. Łukasz Surma ma bogate doświadczenie na boisku, o czym świadczy rekordowa liczba występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – 559. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, iż jest pierwszym zawodnikiem w historii Ekstraklasy, który rozegrał minimum sto meczów ligowych w trzech różnych klubach.


***


Wygasający z dniem 30. czerwca 2019 roku kontrakt z trenerem Bogusławem Pietrzakiem nie zostanie przedłużony. 


Trener Bogusław Pietrzak posadę szkoleniowca pierwszej drużyny RKS Garbarnia Kraków objął 15. października 2018 roku i poprowadził ekipę „Brązowych” w 21 oficjalnych spotkaniach Fortuna 1 Ligi.


Wraz z trenerem Pietrzakiem współpracę z klubem kończą również dwaj członkowie sztabu szkoleniowego: asystent Mateusz Sobota i trener bramkarzy Rafał Skórski.


garbarnia.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty