Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pierwszy sparing Białej Gwiazdy2019-01-16 18:14:00

Piłkarze krakowskiej Wisły, pomimo problemów z jakimi boryka się klub, rozegrali dziś w Myślenicach pierwszy sparing, pokonując III-ligową Wisłę Sandomierz 3-2.

Wisła Kraków - Wisła Sandomierz 3-2 (2-0)

1-0 Jesús Imaz 17

2-0 Matej Palčič 40

3-0 Aleksander Buksa 64

3-1 Michał Kamiński 65

3-2 testowany 81

Sędziował Sebastian Krasny z Krakowa.

Wisła Kraków: Chorążka (46 Broda) - Grabowski (46 Pietrzak), Hoyo-Kowalski (46 Laskoś), Wasilewski (46 Świątko), Palčič (46 Burliga) - Wojtkowski (46 Słomka), Szot (46 Moskiewicz), Plewka (46 Malik), Morys (46 Chmiel) - Imaz (36 Kasia), Drzazga (46 Buksa).

Wisła Sandomierz: Wierzgacz (46 Janowski) - Chorab (46 Trojanowski), Konefał (46 Czerwiak), Kolbusz, Bażant (46 testowany) - Piątkowski (46 Boński), Siedlecki (46 Banach), Kamiński, Ferens (46 Stańczyk) – Nogaj (46 Surnat), Piechniak (46 Łata).

Odmłodzona drużyna Białej Gwiazdy objęła prowadzenie w 17. minucie za sprawą ładnej wrzutki Słoweńca Matej Palčič i mocnej dobitki Jesusa Imaza. W 40. minucie gospodarze podwyższyli. Strzelcem drugiego gola był wcześniejszy asystent - Palčič, który umieścił piłkę idealnie pod poprzeczką. W 64. minucie po indywidualnym wyczynie Łukasza Burligi piłkę w bramce gości pięknie umieścił Aleksander Buksa. Ta bramka zadziałała na gości jak płachta na byka i już minutę później futbolówkę z siatki wyciągać musiał Kamil Broda po trafieniu Michała Kamińskiego. W 82. minucie po składnej akcji prawą stroną boiska goście zdobyli bramkę kontaktową.

- Paweł Brożek boryka się z delikatnym urazem, którego nabawił się jeszcze jesienią. Z kolei Maciej Sadlok jest po operacji i myślę, że od poniedziałku wróci do zajęć. Rafał Boguski rehabilituje się i nie możemy na tę chwilę bliżej określić, kiedy wróci do treningu z zespołem. Lada chwila powinien wrócić natomiast Kuba Bartosz, a Kuba Błaszczykowski, który z nami trenuje, ma drobny problem z plecami. Ćwiczy indywidualnie i jest to tylko chwilowa przerwa - szczegółowo określił stan zdrowotny swoich podopiecznych trener wiślaków Maciej Stolarczyk.

Następny sprawdzian Białej Gwiazdy już w sobotę z Garbarnią Kraków.