Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Uratowany remis z Irlandią2018-09-12 06:08:00

We wtorkowym meczu towarzyskim, rozegranym we Wrocławiu, piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią 1-1. Jakub Błaszczykowski zanotował 102. występ w biało-czerwonych barwach, wyrównując krajowy rekord Michała Żewłakowa.

Polska - Irlandia 1-1 (0-0)

0-1 Aiden O'Brien 53 (głową)

1-1 Mateusz Klich 87

Sędziował Boris Marhefka (Słowacja). Widzów 25 455.

POLSKA: Szczęsny - Kędziora, Glik (61 Bednarek), Kamiński, Reca (72 Pietrzak) - Kurzawa (46 Kądzior), Linetty, Krychowiak (73 D. Szymański), Błaszczykowski (81 Frankowski) - Milik - Piątek (61 Klich).

IRLANDIA: Randolph - Keogh, Egan, Long - Christie (54 Doherty), O'Dowda (90 Judge), Williams (73 Hourihane), Hendrick (54 Meyler), Stevens - Robinson (63 Burke) - O'Brien (81 Horgan).

Trener Jerzy Brzęczek sprawdzał szeroką ławkę kadry, dlatego nie zagrali m.in. Lewandowski, Zieliński, Bereszyński czy Fabiański.

Mimo optycznej przewagi (62% posiadania piłki) gra naszego zespołu była wolna, mało kreatywna. Dość na tym, że nie mieliśmy sytuacji bramkowych i dopiero w końcówce udało się strzelić gola. Rywale skutecznie neutralizowali nasze poczynania, a swoją jedyną okazję, w 53. minucie, zamienili na bramkę. O'Dowda zacentrował z prawego skrzydła, do główki wyskoczył O'Brien i z 4 m pokonał Szczęsnego.

Biało-czerwoni wyrównali pod koniec, strzałem z 10 m remis uratował Klich. W akcji bramkowej uczestniczyli Linetty i Milik. W 88. minucie była jeszce szansa na wygraną, ale do podania Frankowskiego spóźnił się nieznacznie Frankowski.