Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Remis Cracovii w Szczecinie2018-08-12 06:55:00

W 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Szczecinie z Pogonią 1-1. Krakowianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ich rywale ostatnie.

Pogoń Szczecin - Cracovia 1-1 (1-0)

1-0 Adam Frączczak 32 (karny)

1-1 Cornel Rapa 67

Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk). Żółte kartki: Frączczak, Stec, Benedyczak, Drygas - Budziński, Ferraresso, Wdowiak, Piszczek, Hernandez. Widzów 6592.

POGOŃ: Załuska - Stec, Rudol, Dvali, Nunes - Hołota - Delev (76 Guarrotxena), Majewski (71 Drygas), Kożulj, Frączczak - Benedyczak (81 Matynia).

CRACOVIA: Gostomski - Rapa, Helik, Dytiatiev, Ferraresso - Dimun - Wdowiak (90 Szczepaniak), Hernandez, Budziński, Strózik (58 Zenjov) - Piszczek.

W ciekawszej I połowie pierwsza okazję miała Cracovia. W 10. minucie głowkował Rapa, ale Załuska nie dał się zaskoczyć.

W 30. minucie Pogoń wywalczyła rzut karny, Delva faulował Dimun. Jedenastkę pewnie wykonał Frączczak; uderzył w lewy dolny róg, a bramkarz rzucił się w prawy. To pierwszy gol portowców w tym sezonie.

Goście mieli w 37. i 38. minucie dwie sytuacje bramkowe. Najpierw szarżującego Hernandeza powstrzymał na granicy ryzyka Załuska, a za chwilę zakręcona przez Budzińskiego z kornera piłka dostała podmuch wiatru i trafiła w dalszy słupek.

Po przerwie inicjatywę miały Pasy. Odrobić stratę udało się w 67. minucie, a uczynił to Rumun Rapa, do niedawna gracz zespołu ze Szczecina... Z wolnego zacentrował Budziński, głową przebił Dimun, a Rapa uderzył z 10 m z pierwszej piłki w lewy, dolny róg.

Gospodarze mieli szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść w 90. minucie. Po wrzutce z kornera główkował Drygas, lecz Hołocie zabrakło centymetrów, by zamknąć akcję.