Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Porażka wiślaków w Białymstoku2018-08-06 08:00:00

W 3. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała 0-1 z Jagiellonią w Białymstoku. Czerwoną kartkę zobaczył Michał Buchalik, po czym po rzucie wolnym gospodarze zdobyli zwycięskiego gola.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Roman Bezjak 60

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Runje - Ondrasek. Czerwona kartka: Buchalik (Wisła, 56). Widzów 12 373.

JAGIELLONIA: Kelemen - Burliga (30 Wójcicki), Runje, Klemenz, Guilherme - Machaj (71 Grzyb), Romanczuk, Pospisil - Świderski (43 Frankowski), Bezjak, Novikovas.

WISŁA: Buchalik - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Basha - Imaz, Boguski (84 Kolar), Kort (77 Wojtkowski), Małecki (59 Lis) - Ondrasek.

W I połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 2. minucie szansę mieli gospodarze, ale Romanczuk główkował tuż obok słupka. Krakowianie mieli z kolei swoją okazję w 28. minucie, gdy wyszli z kontrą. Imaz zacentrował z prawego skrzydła, a Boguskiego w ostatnim momencie uprzedził Burliga, doznając przy tej interwencji kontuzji.

Po przerwie zaatakowała Jagiellonia. W 52. minucie kolejną szansę miał Romaczuk. W 55. minucie miejscowi wyprowadzili kontrę, w jej końcowej fazie Bezjaka sfaulował wybiegający z bramki Buchalik. Najpierw arbiter pokazał mu żółtą kartkę, a po konsultacji z VAR - czerwoną. Przerwa trwała parę minut, bo do bramki musiał wejść Lis. Z wolnego z 17 m znakomicie uderzył Novikovas, Lis wybił piłkę przed siebie, a z dobitki do siatki trafił Bezjak. Z powtórek telewizyjnych wydawało się, że już po strzale Novikovasa padła bramka.

Wiślacy grając w dziesiątkę próbowali odrobić stratę. Najlepszą okazję miał w 67. minucie Wasilewski. Przymierzył z wolnego z 17.5 m w lewe "okno", ale Kelemen zdołał wyekspediować futbolówkę na korner.