Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Słoniom potrzebny remis2018-05-14 21:47:00

W 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Arkę Gdynia 2-1 i awansował na 14. miejsce w tabeli. W ostatnim meczu, z Piastem w Gliwicach, "Słoniom" do utrzymania potrzebny jest remis.

12 maja: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 2-1 (1-1)

0-1 Krzysztof Janus 20

1-1 Bartosz Śpiączka 45+1

2-1 Vladislavs Gutkovskis 59

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 2576.

BBT: Trela - Szeliga, Kupczak, Putivtsev (83 Toivio), Maksimenko - Pawłowski (78 Matei), Piątek, Grzelak, Śpiączka - Purece (69 Stefanik), Gutkovskis.

ARKA: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Poungouras, Marciniak - Janus (78 Kun), Bogdanov, Szwoch, Piesio (62 Łoś) - Siemaszko (46 Jurado), Jankowski.

Zaczęło się dla gospodarzy źle. W 20. minucie Zbozień oddał nieudany strzał, piłkę na 8. metrze wyłuskał Janus, poradził sobie z obrońcami i z 5 m pokonał Trelę. Później golkiper miejscowychh dwukrotnie powstrzymał Piesia. Końcówka I połowy należała do "Słoni". W 43. minucie główkował Gutkovskis, ale Steinbors odbił strzał z bliska. W 45+1. minucie Bruk-Bet wyrównał z kontry. Pawłowski idealnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Śpiączki, który wbiegł w pole karne i z 10 m celnie uderzył w "długi" róg.

Tuż po przerwie powinno być 2-1. Gospodarze znów wyszli z kontratakiem, Gutkovskis w finalnej fazie zagrał do Pawłowskiego, ale ten nie trafił do pustej bramki z kilku metrów! W 59. minucie niecieczanie dopięli swego. Purece strzelił z dystansu, a Gutkovskis pospieszył ze skuteczną dobitką.

Arka próbowała wyrównać, strzelali Jankowski i Jurado, ale wynik już się nie zmienił.