Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Remis Sandecji z Wisłą2018-04-08 10:22:00

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Sandecja zremisowała bezbramkowo z Wisłą Kraków. Sądeczanie po rundzie zasadniczej plasują się na ostatnim miejscu, Biała Gwiazda na siódmym.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 0-0

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Krachunov - Palcic, Bartkowski, Llonch. Widzów 1684, mecz w Niecieczy.

SANDECJA: Gliwa - Szufryn (77 Brzyski), Krachunov, Benga - Danek, Kasprzak, Mraz - Małkowski (73 Svsic), Ksionz (87 Piszczek) - Kolev, Trochim.

WISŁA: Cuesta - Palcic, Velez, Wasilewski, Bartkowski - Mitrovic, Cywka, Llonch - Boguski (83 Ondrasek), Imaz (71 Halilovic) - Lopez (90+10 Balanyuk).

W I połowie nieco lepiej prezentowała się Sandecja, występująca pod kierunkiem Kazimierza Moskala, b. zawodnika i trenera Wisły...

Cuestę próbowali pokonać Małkowski, Danek i Kasprzak. W 26. minucie ripostowali wiślacy. Boguski uderzył z kąta, ale Gliwa był czujny. W 37. minucie groźnie było pod bramką gości, bramkarz uprzedził skaczącego do "główki" Krachunova, a dobitka Małkowskiego zza szesnastki była za wysoka.

Po przerwie nie działo się wiele. W 59. minucie Imaza być może faulował w polu karnym Szufryn, lecz w tej kolejce na żadnym z boisk ekstraklasy nie było VAR-u, by zanalizować sytuację.

W doliczonym czasie szansę mieli sądeczanie, po "główce" Bengi. Nie wykorzystali jej i zespoły zantowały po punkcie. Statystycznie przeważała Wisła (61% posiadania piłki, 11;4 w kornerac), ale więcej strzałów oddała Sandecja (7:4, celnych 4:1).

Sandecja zanotowała 21. kolejny mecz bez zwycięstwa (11 remisów, 10 porażek).