Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
U-19: Kanach i Strózik zagrali z Czechami2018-03-21 18:08:00

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 w pierwszym meczu turnieju Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy zremisowała z Czechami 0-0. Podopieczni trenera Dariusza Dźwigały na starcie zapisali więc na swoim koncie jeden punkt. Przed nimi jeszcze spotkania z Włochami i Grecją.

W spotkaniu wystąpili dwaj zawodnicy Cracovii: Radosław Kanach i Sebastian Strózik.

Cordovado: Czechy – Polska 0-0

POLSKA: Radosław Majecki – Serafin Szota, Oskar Repka, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz – David Kopacz (90 Adrian Łyszczarz), Radosław Kanach, Riccardo Grym – Mikołaj Kwietniewski (77 Jakub Bednarczyk), Sebastian Strózik (90 Sebastian Bergier), Marco Drawz.

Polacy przeważali, ale byli nieskuteczni. M.in. groźnie uderzał Sebastian Strózik, ale pomylił się przy strzale o kilkadziesiąt centymetrów. Na niespełna kwadrans przed końcem I połowy faulu we własnym polu karnym dopuścił się Oskar Repka i arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Michal Sadilek, ale Radosław Majecki doskonałą interwencją obronił rzut karny. Po przerwie biało-czerwoni byli nadal aktywni. W 70. minucie przed dobrą okazją stanął Radosław Kanach, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego posłał piłkę ponad poprzeczką.

Drugi mecz turnieju Elite Round eliminacji mistrzostw Europy zespół Dariusza Dźwigały rozegra w sobotę 24 marca o 15:30 z Włochami. Trzecim rywalem biało-czerwonych będą Grecy – to spotkanie odbędzie się 27 marca o 16:30. Areną obu gier będzie stadion w Lignano Sabbiadoro.