Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Punkt Sandecji w Płocku2017-12-14 22:30:00

W środowym meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz zremisowała w Płocku z Wisłą 2-2.

Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2-2 (2-2)

0-1 Aleksandar Kolev 2

1-1 Giorgi Merebashvili 27

2-1 Damian Szymański 30

2-2 Adrian Danek 36

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Varela, Kante - Danek, Małkowski. Widzów 1719.

WISŁA: Kiełpin - Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Reca - Rasak (76 Furman), Szymański - Merebashvili, Stilic, Varela (70 Michalak) - Kante (83 Biliński).

SANDECJA: Gliwa - Basta, Piter-Bucko, Szufryn, Mraz - Baran, Kasprzak - Danek (62 Dudzic), Trochim (90 Kuban), Małkowski (77 Piszczek) - Kolev.

Sądeczanie objęli prowadzenie już po pierwszej ofensywnej akcji. Mraz zagrał z lewej strony w pole karne, a Kolev umieścił z 7 m piłkę w siatce.

W 27. minucie gospodarze wyrównali. Stilic zagrał wzdłuż bramki, a Gruzin Merebashvili zamknął akcję po rawej stronie i pokonał Gliwę. Trzy minuty później było 2-1. Po dośrodkowaniu Vareli z wolnego Szymański uderzył z woleja z 4 m pod poprzeczkę.

Wynik meczu został ustalony w 36. minucie. Baran przymierzył z dystansu, ale trafił w Dźwigałę. Futbolówka spadła pod nogi Danka, który strzelił z 12 m nie do obrony.

Po przerwie początkowo lepiej poczynali sobie goście, szans nie wykorzystali Małkowski, Trochim i Kolev. Później do głosu doszli miejscowi. Okazje mieli Dźwigała, Kante, dwukrotnie Szymański i raz Michalak.