Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Remis biało-czerwonych z Urugwajem2017-11-11 00:28:00

W towarzyskim meczu piłkarskim finalistów MŚ 2018 reprezentacja Polski zremisowała z Urugwajem 0-0. Po raz ostatni (65.) w narodowych barwach wystąpił Artur Boruc, zagrał prawie 45 minut z opaską kapitańską.

Warszawa: Polska - Urugwaj 0-0

Sędziował Istvan Vad (Węgry). Widzów 56 147.

POLSKA: Boruc (45 Fabiański) - Cionek (46 Jędrzejczyk), Glik, Jach - Bereszyński, Góralski (70 Zieliński), Krychowiak, Rybus - Błaszczykowski (75 Maczyński), Wilczek (66 Świerczok), Grosicki (90 Makuszewski).

URUGWAJ: M. Silva - Varela, Gimenez, Lemos, G. Silva - Pereiro (60 Rodriguez), Vecino, Bentancur, Nandez (67 C. Sanchez), De Arrascaeta (74 Gomez) - Cavani.

Dla Adama Nawałki spotkanie było okazją do eksperymentów personalno-taktycznych. Nie wystąpili Lewandowski, Piszczek, Pazdan, Szczęsny, Milik. W zespole Oscara Tabareza (od ponad 11 lat trener "Urusich"!) zabrakło m.in. L. Suareza, Godina, Caceresa, Muslery.

W I połowie lekko przeważali dwukrotni mistrzowie świata (1930, 1950), ale lepsze okazji mieli biało-czerwoni. W 9. minucie mógł im pomóc (i wyręczyć) Bentancur, który po wrzutce z kornera omal nie zdobył samobójczej bramki. W 20. minucie z lewej strony dośrodkował Krychowiak, ale Wilczek z 9 m strzelił nad poprzeczką. Bardzo dobrą okazję miał w 41. minucie Glik, który główkował z 8 m nad bramką. Goście najbardziej zagrozili w 34. minucie, gdy G. Silva posłał "bombę" z ok. 30 m. Boruc popisał się jednak piękną i skuteczną robinsonadą.

Pięć minut po przerwie Urugwajczycy mieli jeszcze lepszą okazję, ale Lemos z bliska trafił w ręce Fabiańskiego. W dalszej fazie gry inicjatywę mieli biało-czerwoni. W 53. minucie po centrostrzale Błaszczykowskiego piłka minęła lewy słupek. W 62. minucie Bereszyński zagrał do Wilczka, lecz jego strzał z bliskiej odległości bramkarz wybił na róg. Dziesięć minut później Błaszczykowski strzelił w golkipera rywali, a w 81. minucie Grosicki z kąta trafił w boczną siatkę. Pod koniec goście przycisnęli, ale nie wypracowali bramkowej sytuacji.

Statystycznie mecz był wyrównany: 11:6 w strzałach, ale 2:4 w celnych; 46:54% w posiadaniu piłki, ale 8:4 w kornerach...

W poniedziałek w Gdańsku Polska zagra z Meksykiem, który w piątek zremisował z Belgią 3-3.