Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
U-21: Niespodziewany remis z Wyspami Owczymi2017-11-10 21:47:00

Piłkarska reprezentacja Polski U-21, pod kierunkiem trenera Czesława Michniewicza, niespodziewanie tylko zremisowała 2-2 w wyjazdowym meczu eliminacji ME z Wyspami Owczymi. Punkt uratował w doliczonym czasie Bartosz, z podania Kapustki.

Torshavn: Wyspy Owcze - Polska 2-2 (0-1)

0-1 Kownacki 35 (karny)

1-1 M. Olsen 52 (karny)

2-1 B. Petersen 80

2-2 Bartosz 90+4

Sędziował Ferenc Karakó (Węgry). Żółte kartki: Petersen, K. Hansen - Kownacki (2), Dziczek. Czerwona kartka: Kownacki (79, druga żółta).

WYSPY OWCZE: K. Hansen - Magnusson, Petersen, Wardum, Niclasen (82 J. Olsen) - B. Hansen (90 A. Olsen) - Jacobsen, Edmundsson, Andreasen, M. Olsen (86 Bjartalíð) - Thomsen.

POLSKA: Loska - Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny - Dziczek, Piotrowski (62 Szymański), Żurkowski (75 Tomczyk), Kapustka - Świderski (62 Michalak), Kownacki.

W I połowie biało-czerwoni objęli prowadzenie z rzutu karnego wykonanego przez Kownackiego, a podyktowanego za faul Magnussona na Żurkowskim. Po przerwie gospodarze wyrównali, też z karnego, za nieprzepisowe zagranie Kownackiego na Jacobsenie.

Od 79. minuty nasz zespół grał w dziesiątkę, za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Kownacki. Chwilę później Farerowie objęli prowadzenie. Polacy zdołali wyrównać w 90+4. minucie, a gola zdobył zawodnik Wisły Kraków Jakub Bartosz.

Remis chluby nie przynosi, Wyspy Owcze zamieszkuje zaledwie 50 tys. obywateli, czyli mniej więcej tyle ile w Zawierciu. W Polsce jest ponad 80 miast z większą populacją...