Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Remis w małopolskich derbach przyjaźni2017-10-21 17:43:00

W małopolskich derbach przyjaźni, rozegranych w Niecieczy, Sandecja zremisowała z Cracovią 1-1. Sądeczanie wyrównali grając w dziesiątkę.

13. kolejka piłkarskiej ekstraklasy: Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1-1 (0-1)

0-1 Michał Helik 9 (głową)

1-1 Filip Piszczek 86

Sędziował Yusuke Araki (Japonia). Żółte kartki: Trochim, Baran (2) - Sowah, Helik. Czerwona kartka: Baran (75, druga żółta). Widzów 2983, mecz w Niecieczy.

SANDECJA: Gliwa - Basta (80 Danek), Piter-Bucko, Baran, Mraz - Kasprzak (66 Kuban), Gałecki - Piszczek, Trochim, Brzyski (85 Straus) - Kolev.

CRACOVIA: Wilk - Fink (37 Deleu), Malarczyk, Helik, Sowah - Deja, Drewniak - Wójcicki, Hernandez, Wdowiak (70 Szczepaniak) - Piątek.

Cracovia objęła prowadzenie ze stałego fragmentu gry w 9. minucie. Z wolnego zacentrował Drewniak, a do "główki" na 6. metrze wyskoczył Helik kierując piłkę w lewy, dolny róg.

W dalszej fazie I połowy gra toczyła się pod dyktando sądeczan, którzy mieli dwie dobre okazje. W 29. minucie futbolówkę stracił Drewniak, przejął ją Piszczek, lecz w sytuacji "sam na sam" jego strzał obronił Wilk. Cztery minuty później po wrzutce Brzyskiego z wolnego Kolev główkował tuż obok słupka.

Po przerwie Pasy poprawiły grę, ale w 62 minucie sądeczanie mieli dwa momenty, kiedy byli blisko wyrównania. Najpierw po uderzeniu Koleva piłka poszybowała nad poprzeczką, a następnie po "główce" Barana obok słupka.

W 75. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył kapitan Sandecji Baran. Cracovia uzyskała przewagę i wypracowała trzy sytuacje bramkowe. W 77. minucie po centrze z wolnego Helik chciał powtórzyć swój wyczyn z początku spotkania, lecz po jego "główce" z 7 m doskonale interweniował Gliwa. Golkiper sądeczan uratował swój zespół przed utratą gola jeszcze dwukrotnie w 83. minucie - najpierw po strzale Malarczyka z 14 m, a po chwili po "główce" Szczepaniaka.

Gdy wydawało się, że grającym z przewagą jednego zawodnika krakowianom już nic nie grozi, prawym skrzydłem popędził Danek, dograł w pole karne, a nabiegający Piszczek uprzedził obrońców i pokonał Wilka. 1-1.

Statystycznie oba zespoły oddały po 13 strzałów, więcej celnych Cracovia (4:2), ale częściej w posiadaniu piłki była Sandecja (54 proc.).