Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wisła Pany, dzięki Lopezowi (FOTO)2017-08-13 09:42:00

W 194. derbach Krakowa Wisła wygrała z Cracovią 2-1. Bohaterem meczu był Carlos Lopez "Carlitos", który zdobył dwa gole w końcówce, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków - Cracovia 2-1 (0-1)

0-1 Krzysztof Piątek 26

1-1 Carlos Lopez 80

2-1 Carlos Lopez 89

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Ze Manuel - Covilo, Pestka (2). Czerwona kartka: Pestka (74, druga żółta). Widzów 25 523.

WISŁA: Buchalik - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Llonch (46 Brożek), Velez (77 Halilovic) - Bartosz (61 Ze Manuel), Brlek, Małecki - Lopez.

CRACOVIA: Sandomierski - Wójcicki, Malarczyk, Dytiatiev, Pestka - Covilo (54 Deja), Drewniak - Szczepaniak (76 Deleu), Mihalik, Zenjov (72 Wdowiak) - Piątek.

Pierwsza połowa należała do Cracovii, sporo było dośrodkowań i strzałów, a dzięki ciągłemu pressingowi padła bramka. Goście przejęli piłkę, Drewniak idealnie podał do Piątka, który z 12 m strzelił celnie w prawy, dolny róg.

Wiślacy niby częściej byli przy piłce, ale nie potrafili wypracować bramkowej sytuacji. W 37. minucie bliski powodzenia był Bartosz, został jednak zablokowany przez Wójcickiego. Pięć minut później miejscowi oddali pierwszy celny strzał, Brlek uderzył zza szesnastki. Sandomierski wybił jednak futbolówkę na korner.

Przez kwadrans po przerwie nadal przeważały Pasy. W 47. minucie Szczepaniak nie wykorzystał "setki", z 9 m posłał piłkę nad poprzeczką. Później dwa razy próbował Piątek, raz spudłował, a następnie trafił w bramkarza. Wisła odpowiedziała jedynie niecelną "główką" Gonzaleza w 63. minucie.

Cracovia kontrolowała mecz do 74. minuty, kiedy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Pestka. Ostatni kwadrans stał pod znakiem dużej przewagi Białej Gwiazdy. Gospodarze wyrównali w 80. minucie po fantastycznym solowym rajdzie Lopeza. Hiszpan w slalomowym stylu ograł czterech zawodników drużyny rywali i celnie uderzył do siatki przy lewym słupku.

Wiślacy złapali wiatr w żagle. W 86. minucie z ok. 30 m w lewe "okno" przymierzył Halilovic, ale Sandomierski popisał się kapitalną robinsonadą. Dwie minuty później Brożek trafił do siatki, tyle że ze spalonego. Prawidłowo futbolówka wpadła do bramki w kolejnej akcji. Sadlok zacentrował z lewego skrzydła, po drodze piłka odbiła się od ręki Wójcickiego, dotarła do Lopeza, który z 5. metra nieznacznie zmienił jej lot, zdobywając zwycięskiego gola.

Zdjęcia: Grzegorz Wajda