Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
EURO U21 już bez biało-czerwonych2017-06-22 23:58:00

Reprezentacja Polski w swoim trzecim meczu finałów UEFA EURO U21 przegrała w Kielcach z Anglią 0-3. Biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie i odpadli z turnieju. Nasi pogromcy awansowali do półfinału.

Anglia - Polska 3-0 (1-0)

1-0 Demarai Gray 6

2-0 Jacob Murphy 69

3-0 Lewis Baker 82 (karny)

Sędziował Harald Lechner (Austria). Żółte kartki: Alfie Mawson – Jan Bednarek (2). Czerwona kartka: Jan Bednarek (82, druga żółta). Widzów 13 176.

ANGLIA: Jordan Pickford – Mason Holgate, Calum Chambers, Alfie Mawson, Ben Chilwell – Nathaniel Chalobah (39 Will Hughes), James Ward-Prowse (72 Tammy Abraham) – John Swift, Lewis Baker, Nathan Redmond (46 Jacob Murphy) – Demarai Gray.

POLSKA: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński – Karol Linetty, Radosław Murawski – Przemysław Frankowski, Dawid Kownacki (73 Mariusz Stępiński), Łukasz Moneta (46 Patryk Lipski) – Krzysztof Piątek (64 Jarosław Niezgoda).

Anglicy byli o klasę lepsi i mogli wygrać o wiele wyżej. Prowadzenie objęli w 6. minucie. Gray uderzył z ok. 20 m, po drodze piłkę głową musnął Jach, co zmyliło Wrąbla.

Drugi gol padł w 69. minucie. W środku boiska futbolówkę stracił Jaroszyński i Anglicy wyszli z kontrą. Gray popędził lewą stroną, dograł do Murphy'ego, który strzelił do pustej bramki.

W 74. minucie Polacy mieli jedyną okazję do zdobycia gola. Frankowski przymierzył z kilkunastu metrów z prawej strony w dalszy róg, lecz minimalnie chybił.

Anglicy przypieczętowali sukces w 82. minucie z karnego podyktowanego za faul Bednarka na Abrahamie. Nasz obrońca zobaczył czerwoną kartkę (po drugiej żółtej), Baker wykorzystał jedenastkę.

Gracz meczu: Demarai Gray (Anglia).