Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
ME: Dunki też zbyt silne2018-12-02 21:27:00

W drugiej serii spotkań EHF EURO 2018 reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała w Nantes z Danią 21:28. To druga z rzędu porażka biało-czerwonych w ME, na inaugurację uległy Serbii.

Naszej drużynie nie można odmówić determinacji, ale wystarczyła ona jedynie na 30 minut równorzędnej walki. Po przerwie to rywalki były zdecydowanie skuteczniejsze i kontrolowały przebieg spotkania.

POLSKA – DANIA 21:28 (9:11)

Polska: Płaczek, Gawlik – Łabuda 1, Kobylińska 7, Grzyb 2, Matuszczyk 1, Kudłacz-Gloc 4, Janiszewska, Zych 1, Drabik 3, Rosiak 2, Wołoszyk, Kochaniak, Achruk, Sobiech.

Dania: Toft, Reinhardt – Pedersen, Iversen 2, Hansen 4, Woller 4, Heindahl 1, Grigel, Offendal, Nielsen 4, Tranborg 1, Hylleberg 1, K.Jorgensen 4, Jensen 5, Dornonville de la Cour 2, Hojlund.

zprp.pl

Wyniki 2. kolejki fazy grupowej ME:

Grupa A (Nantes): Polska - Dania 21-28, Szwecja - Serbia 22-21

Grupa B (Nancy): Słowenia - Francja 21-30, Rosja - Czarnogóra 24-23

Grupa C (Montbeliard): Chorwacja - Węgry 18-24, Holandia - Hiszpania 28-27

Grupa D (Brest): Niemcy - Rumunia 24-29, Czechy - Norwegia 17-31

Polki, aby awansować do dalszej fazy turnieju, muszą wygrać 4 grudnia w ostatnim meczu ze Szwecją 5 bramkami; ewentualnie jedną, pod warunkiem, że Serbia co najmniej zremisuje z Danią.

Aktualizacja 3.12.2018 23:45