Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Cypr rozgromiony, o awans z Portugalią2018-01-14 00:29:00

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozgromiła w portugalskim Povoa de Varzim Cypr 46:13 (23:8). Wcześniej gospodarze pokonali Kosowo 36:22 i zgodnie z oczekiwaniami niedzielny mecz Portugalia – Polska zdecyduje o losach awansu do fazy play-off kwalifikacji do MŚ 2019.

Gr. 4: POLSKA – CYPR 46:13 (23:8)

POLSKA: Wyszomirski, Morawski - Daszek 8, Nogowski 7, Genda 7. Krajewski 4, Moryto 4, Gierak 4, Walczak 3, T. Gębala 3, M. Gębala 2, Krieger 2, Daćko 1, Przybylski 1, Makowiejew 0, Chrapkowski 0.

Najwięcej dla Cypru: Argyrou i Prountzos po 4.

Przed sobotnim spotkaniem selekcjoner Piotr Przybecki zdecydował się na dwie zmiany w składzie – Michał Daszek i Marek Daćko zastąpili Pawła Paczkowskiego i Kamila Syprzaka.

Już pierwsze akcje wskazały dystans dzielący obie ekipy – Polacy bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali w defensywie i raz po raz trafiali do ich bramki. Po pięciu minutach było 6:1. Do przerwy biało-czerwoni wygrywali 23:8 i było jasne, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jedyną niewiadomą były rozmiary końcowego zwycięstwa polskiego zespołu. Ostatecznie Polacy rozgromili Cypr 46:13.

W niedzielnym meczu (godz. 19) Portugalczykom wystarczy remis, Polacy muszą wygrać. Po 2 kolejkach gospodarze mają lepszą różnicę bramek (+45) od naszego zespołu (+44).