Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ: Porażka z Czeszkami2017-12-04 08:11:00

W swoim drugim meczu odbywających się w Niemczech mistrzostw świata w piłce ręcznej Polki przegrały z Czeszkami 25:29.

Bietigheim: Polska – Czechy 25:29 (15:12)

POLSKA: Weronika Gawlik (20%), Adrianna Płaczek (36%) - Adrianna Górna, Monika Kobylińska 3, Romana Roszak 1, Kinga Grzyb 3, Karolina Kudłacz-Gloc 6, Katarzyna Janiszewska 4, Daria Zawistowska 1, Joanna Drabik 2, JOanna Kozłowska, Sylwia Lisewska, Joanna Szarawaga, Kinga Achruk 5, Ewa Urtnowska.

CZECHY: Lucie Satrapova (28%), Petra Kudlackova - Helena Rysankova 2, Kristyna Salcakova 1, Petra Manakova 1, Kamila Kordovska 1, Michaela Hrbkova 1, Iveta Luzumova 7, Petra Adamkova, Sarka Marcikova, Alena Setelikova, Dominika Zachova 2, Marketa Jerabkova 8, Veronika Mala 4.

Polki zagrały bardzo dobrze w I połowie (15:12). Jeszcze przez 10 minut po przerwie miały przewagę (19:15), ale między 40. a 51. minutą mecz wymknął się biało-czerwonym spod kontroli. Czeszki objęły prowadzenie 23:20 i nie oddały go do końca.