Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
7500 biegaczy na starcie Kraków Business Run 20192019-08-29 09:00:00

W niedzielę, 8 września, aż 7,5 tysiąca osób wystartuje w Kraków Business Run 2019. Biegacze pomogą przynajmniej 20 osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową.


Tego samego dnia w 9 miastach Polski w ramach Poland Business Run łącznie wystartuje ponad 29 tysięcy biegaczy. Na rzecz podopiecznych Fundacji Poland Business Run tylko w Krakowie pobiegnie 1500 pięcioosobowych sztafet, które reprezentować będą kilkaset firm. – Sztafeta Kraków Business Run to jedna z najważniejszych imprez sportowych, jakie odbywają się w mieście – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


Pomaganie przez bieganie


W stolicy Małopolski uczestnicy pobiegną dla co najmniej 20 osób. Ich udział w imprezie pozwoli sfinansować protezy, wózki aktywne, pionizator, a także cenne godziny rehabilitacji i konsultacji psychologicznych. Wśród beneficjentów biegu jest Marcin Kasprzyk, były żołnierz, który stracił nogę. – By po wypadku i amputacji wrócić do sprawności, normalnie żyć, trzeba ćwiczyć i trenować jak najszybciej – ja zacząłem tydzień po wyjściu ze szpitala. Dzięki Fundacji Poland Business Run trafiłem do Centrum Rehabilitacji “Znowu w Biegu”, gdzie walczyłem o każdy krok. Gdyby nie to miejsce, nie wiem, czy teraz bym chodził – skomentował beneficjent krakowskiej sztafety.


– Powrót do samodzielności, to trudna droga, ale trzeba ją przejść – wziąć się w garść, iść do przodu i funkcjonować dalej – dodał Marcin Pędzik, który również otrzyma pomoc dzięki małopolskim biegaczom.


Kraków Business Run co roku wspierany jest zarówno przez lokalne firmy, jak i międzynarodowe korporacje, które dołączają do akcji jako organizatorzy lub sponsorzy. Ich zaangażowanie przekłada się na profesjonalne przygotowanie i realizację wydarzenia. W tym roku sztafeta zostanie zorganizowana dzięki współpracy Fundacji Poland Business Run z Urzędem Miasta Krakowa, Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz firmami UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, KISS Digital, Cisco, Epam, Luxoft i GE.


Ambasadorzy Kraków Business Run 


W rozpowszechnianie idei pomagania i biegu włączyli się też sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin, dla których aktywność fizyczna to pasja lub sposób na życie. Wśród Ambasadorów biegu są Adrianna Palka - trenerka, Mateusz Janicki - aktor, Adam Czerwiński - lekkoatleta oraz Rafał Sonik - przedsiębiorca i kierowca rajdowy.


– Od chwili, kiedy w 1989 roku odzyskaliśmy wolność, podejście do biznesu w Polsce diametralnie się zmieniło. Wkroczyliśmy w nowy etap, w którym przedsiębiorcy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Patrzymy na społeczeństwo, jako na ludzi nam bliskich, a osoby poszkodowane przez los stają się dla nas tak ważne, jak rodzina. To sprawia, że angażujemy się w ich problemy. Pomagamy. Stajemy się filantropami. Utożsamiam się z takim podejściem w stu procentach i mam marzenie, byśmy w całym kraju podzielali tę postawę – powiedział Rafał Sonik. – Organizacja Poland Business Run wymaga wiele serca, poświęcenia i zaangażowania, którego w Fundacji nie brakuje. Już od kilku lat uczestniczę w tym projekcie, ponieważ tutaj jestem szczęśliwy. Utrwalacie we mnie wiarę w ludzi i społeczeństwo. Tworzycie przeciwwagę dla reszty świata – dodał Sonik. 


Cały czas można Pomagać Bardziej


Każdy, kto chciałby pomóc beneficjentom Kraków Business Run 2019 może to zrobić do 8 września biorąc udział w akcji Pomagam Bardziej. Środki można wpłacać za pośrednictwem biegnących drużyn. Szczegóły i lista drużyn na stronie: www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/krakow/teams.


Organizatorzy Kraków Business Run 2019: Fundacja Poland Business Run, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, KISS Digital, Cisco, Epam, Luxoft, GE, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


Informacja prasowa

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty