Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Marcin Lewandowski i sztafeta w złocie2019-03-03 23:26:00

W ostatnim dniu halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce biało-czerwoni zdobyli w Glasgow dwa złote medale: Marcin Lewandowski na 1500 m i sztafeta pań 4x400 m. Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową!


Polski dorobek w Glasgow to w sumie 5 złotych medali i 2 srebrne.

Złoto zdobyli:

Michał Haratyk (kula)

Ewa Swoboda (60 m)

Paweł Wojciechowski (tyczka)

Marcin Lewandowski (1500 m)

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic (4x400 m)

Srebro:

Piotr Lisek (tyczka)

Sofia Ennaoui (1500 m)

NIEDZIELNE WYNIKI

Kobiety

800 m:

1. Shelayna Oskan-Clarke (W. Brytania) 2:02.58

2. Renelle Lamote (Francja) 2:03.00

3. Olha Lyakhova (Ukraina) 2:03.24

1500 m:

1. Laura Muir (W. Brytania) 4:05.92

2. Sofia Ennaoui (Polska) 4:09.30

3. Ciara Mageean (Irlandia) 4:09.43

60 m ppł:

1. Nadine Visser (Holandia) 7.87

2. Cindy Roleder (Niemcy) 7.97

3. Elvira Herman (Białoruś) 8.00

Klaudia Siciarz odpadła w półfinale z 13. czasem (8.14)

Wzwyż:

1. Mariya Lasitskene (ANA) 2.01

2. Yuliya Levchenko (Ukraina) 1.99

3. Airine Palsyte (Litwa) 1.97

W dal:

1. Ivana Spanovic (Serbia) 6.99

2. Nastassia Mironchyk-Ivanova (Białoruś) 6.93

3. Maryna Bekh-Romanchuk (Ukraina) 6.84

Trójskok:

1. Ana Peleteiro (Hiszpania) 14.73

2. Paraskevi Papahristou (Grecja) 14.50

3. Olha Saladukha (Ukraina) 14.47

Tyczka:

1. Anzhelika Sidorova (ANA) 4.85

2. Holly Bradshaw (W. Brytania) 4.75

3. Nikoleta Kiriakopoulou (Grecja) 4.65

Kula:

1. Radoslava Mavrodieva (Bułgaria) 19.12

2. Christina Schwanitz (Niemcy) 19.11

3. Anita Marton (Węgry) 19.00

5. Klaudia Kardasz 18.23

4x400 m:

1. Polska (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) 3:28.77

2. W. Brytania (Laviai Nielsen, Zoey Clark, Amber Anning, Eilidh Doyle) 3:29.55

3. Włochy (Raphaela Boaheng Lukudo, Ayomide Folorunso, Chiara Bazzoni, Marta Milani) 3:31.90


Mężczyźni

800 m:

1. Alvaro de Arriba (Hiszpania) 1:46.83

2. Jamie Webb (W. Brytania) 1:47.13

3. Mark English (Irlandia) 1:47.39

1500 m:

1. Marcin Lewandowski (Polska) 3:42.85

2. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) 3:43.23

3. Jesus Gomez (Hiszpania) 3:44.39

60 m ppł:

1. Milan Trajkovic (Cypr) 7.60

2. Pascal Martinot-Lagarde (Francja) 7.61

3. Aurel Manga (Francja) 7.63

Damian Czykier odpadł w półfinale z 13. czasem (7.77)

W dal:

1. Miltiadis Tentoglou (Grecja) 8.38

2. Thobias Nilsson Montler (Szwecja) 8.17

3. Strahinja Jovancevic (Serbia) 8.03

6. Tomasz Jaszczuk 7.80

Trójskok:

1. Nazim Babayev (Azerbejdżan) 17.29

2. Nelson Evora (Portugalia) 17.11

3. Max Hess (Niemcy) 17.10

7-bój:

1. Jorge Urena (Hiszpania) 6218 pkt

2. Tim Duckworth (W. Brytania) 6156

3. Ilya Shkurenyov (ANA) 6145

4x400 m:

1. Belgia (Julien Watrin, Dylan Borlee, Jonathan Borlee, Kevin Borlee) 3:06.27

2. Hiszpania (Oscar Husillos, Manuel Guijarro, Lucas Bua, Bernat Erta) 3:06.32

3. Francja (Mame-Ibra Anne, Thomas Jordier, Nicolas Courbiere, Fabrisio Saidy) 3:07.71

4. Polska (Dariusz Kowaluk, Rafał Omelko, Tymoteusz Zimny, Damian Czykier) 3:08.40


Klasyfikacja medalowa:

1. Polska 5-2-0

2. W. Brytania 4-6-2

3. Hiszpania 3-2-1

4. Norwegia 2-1-1

5. Grecja 1-2-1

6. Holandia 1-1-3


lewandowskimarcinglasgow.jpg
4x400kglasgow.jpg



więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty