Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Pekin 2015: Paweł Fajdek mistrzem świata, brąz Wojciecha Nowickiego2015-08-23 14:05:00

Paweł Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Brąz w tej konkurencji wywalczył drugi reprezentant Polski - Wojciech Nowicki!

Fajdek obronił tytuł sprzed dwóch lat, jako jedyny przekroczył granicę 80 m - 80.64 w trzeciej próbie i 80.88 w czwartej. W ostatniej kolejce na podium wskoczył Nowicki, uzyskując 78.55, tyle samo co srebrny medalista Nazarov z Tadżykistanu. Polak miał gorszy drugi wynik niż Nazarov, stąd jego trzecia lokata.

3. Laura Ikauniece-Admidina (Łotwa) 6516

20. Karolina Tymińska 5948 (w ostatniej konkurencji, w biegu na 800 m - 2:13.04).

ELIMINACJE

Mężczyźni

400 m ppł

Patryk Dobek był trzeci w swoim półfinale, z rekordem życiowym 48.40. To był czwarty rezultat wszystkich trzech półfinałów i Polak awansował do finału!

800 m

Adam Kszczot wygrał swój półfinał - 1:44.97. Odpadł Marcin Lewandowski, czwarty w trzecim półfinale - 1:45.34; do awansu zabrakło mu 0.06 sekundy...

Kobiety

Do finału awansowała Angelika Cichocka - 4:09.19. Odpadły Renata Pliś - 4:15.10 i Sofia Ennaoui - 4:16.70.

Aktualizacja 15:25