Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Żeglarstwo: Agata Barwińska z brązem ME2020-10-14 15:45:00

Agata Barwińska (MOS Iława) brązową medalistką żeglarskich mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial. Wśród mężczyzn, w nieolimpijskiej klasie Laser Radial srebrny medal wywalczył Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), a brąz w kategorii do lat 21 zdobył Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa). W klasie Laser Standard Polacy bez sukcesów. Mistrzowskie regaty od czwartku odbywały się w Gdańsku.


Mistrzostwa Europy w klasie Laser i Laser Radial pierwotnie miały się odbyć w Grecji, ale z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zrezygnowali z imprezy. Rękawicę podjął Polski Związek Żeglarski i Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser, wspólnymi siłami zorganizowali imprezę, na którą przyjechało prawie 300 zawodników i zawodniczek nie tylko z Europy, ale z całego świata. Do Gdańska przyjechali praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy tej klasy na świecie, wśród których nie zabrakło medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. 


Złoty medal mistrzostw Europy w klasie Laser Radial kobiet zdobyła Marit Bouwmeester, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i czterokrotna mistrzyni świata. Reprezentantka Niderlandów rzutem na taśmę wyrwała złoto swojej odwiecznej rywalce, broniącej tytułu mistrzowskiego Dunce Anne-Marie Rindom.


Tytuł mistrza Europy w klasie Laser Radial mężczyzn zdobył Paul Hameeteman (Niderlandy), a na najniższym stopniu podium stanął Oskar Madonich (Ukraina). W klasie Laser Standard rywalizację zdominowali Brytyjczycy. Ostatniego dnia najlepiej pływał Elliot Hanson i to on cieszył się ze złotego medalu. Drugi był Michael Beckett, a trzeci Lorenzo Brando Chiavarini, prywatnie narzeczony Agaty Barwińskiej.


pya.org.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty