Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
TdP: Wielki triumf 20-letniego Belga, Majka czwarty2020-08-08 23:34:00

20-letni Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick-Step) w wielkim stylu wygrał czwarty etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. Belgijski kolarz zdobył koszulkę lidera i jest bardzo bliski triumfu w klasyfikacji generalnej.


Na 50 kilometrów przed metą Belg zdecydował się na samotną ucieczkę. Peleton nie kwapił się z pogonią, dzięki czemu Evenepoel szybko zyskał sporą przewagę i w imponującym stylu, samotnie, mknął do mety.


Na ostatniej rundzie Rafał Majka ruszył w pogoń. Dołączyli do niego Yates i Jakob Fuglsang (Astana). Wydawało się, że trójka mocnych kolarzy zdoła doścignąć młodego Belga, jednak jego przewaga ciągle rosła.


Evenepoel zwyciężył po samotnym, 50-kilometrowym ataku, a na finiszu uzyskał prawie dwie minuty przewagi nad rywalami. Na metę w Bukowinie Tatrzańskiej wjechał trzymając w rękach numer startowy Fabio Jakobsena (75). Zadedykował zwycięstwo koledze z drużyny, który bardzo poważnie ucierpiał w kraksie na pierwszym etapie wyścigu.


Za plecami Evenepoela trwała walka o kolejne lokaty. Na drugim miejscu finiszował Fuglsang, trzeci dojechał Yates, a tuż za nim Rafał Majka. Na słowa uznania zasłużył także Kamil Małecki, który przez wiele kilometrów był w ucieczce i ostatecznie zajął bardzo wysokie siódme miejsce.


Remco Evenepoel:

- Po wypadku Fabio przeżywaliśmy bardzo trudne chwile. To były długie i nieprzespane noce. Ale ten moment pokazał także jak bardzo jesteśmy sobie bliscy. Potem nadeszły dobre informacje, które dodały nam otuchy i sił. Dziś był mój dzień. Plan przewidywał atak, ale nieco później. Natomiast, kiedy dostrzegłem okazję, po prostu zaatakowałem. Już wczoraj pomyślałem o tym, żeby wziąć numer startowy Fabio. Kiedy go dostałem dziś rano, poczułem coś niezwykłego. I pomyślałem, że muszę dać z siebie wszystko niezależnie od trudów etapu. Wiedziałem, że będzie bardzo ciężko, ale on przecież cierpi jeszcze bardziej.


Rafał Majka:

- Na pewno czuję lekki niedosyt. Wiedzieliśmy, że Remco jest bardzo silny i jak odjedzie to będzie trudno go dogonić. Cieszę się, bo to ja zainicjowałem pogoń, ale okazało się, że możemy walczyć o miejsca od drugiego do czwartego. Liczyłem na podium, ale czwarte miejsce też jest OK. W tym roku jest wielu znakomitych kolarzy. Myślę, że jestem na dobrej drodze w kontekście następnych wyścigów.


Wyniki 4. etapu (Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska, 152,9 km):

1. Remco Evenepoel (Belgia, Deceuninck - Quick Step) 3:55:52

2. Jakob Fuglsang (Dania, Astana Pro Team) +1:48

3. Simon Yates (W. Brytania, Mitchelton Scott) +2:22

4. Rafał Majka (Polska, Bora-Hansgrohe) +2:22

5. Diego Ulissi (Włochy, UAE Team Emirates) +3:05

6. Wilco Keldermann (Holandia, Team Sunweb) +3:05

7. Kamil Małecki (Polska, CCC Team) +3:08

8. Mikel Nieve (Hiszpania, Mitchelton Scott) +3:08


Po 4 etapach:

1. Remco Evenepoel (Belgia, Deceuninck - Quick Step) 16:58:28

2. Jakob Fuglsang (Dania, Astana Pro Team) +1:52

3. Simon Yates (W. Brytania, Mitchelton Scott) +2:28

4. Rafał Majka (Polska, Bora-Hansgrohe) +2:32

5. Diego Ulissi (Włochy, UAE Team Emirates) +3:09

6. Kamil Małecki (Polska, CCC Team) +3:12


Najlepszy sprinter: 1. Diego Ulissi (Włochy, UAE Team Emirates) 45 pkt

Najlepszy góral: 1. Patryk Stosz (Reprezentacja Polski) 64 pkt

Najaktywniejszy zawodnik: 1. Maciej Paterski (Reprezentacja Polski) 15 pkt

Klasyfikacja drużynowa: 1. Mitchelton Scott


W niedzielę ostatni 5. etap: Zakopane - Kraków, 188 km.


tourdepologne.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty