Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
ME w tenisie stołowym już we wrześniu w Warszawie2020-07-16 21:05:00

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dot. Indywidualnych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym – Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci Polski, przedstawiciele władz państwowych, prezydent federacji europejskiej, władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.


Mistrzostwa Europy odbędą się w Warszawie w hali Torwar w dniach od 15 do 20 września 2020 r. Weźmie w nich udział 40 reprezentacji, których zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować o medale w grze pojedynczej, podwójnej oraz mieszanej. Medali będą bronić m.in. Polki, które dwa lata temu w Alicante zdobyły złoty i brązowy krążek w grze pojedynczej. Indywidualne Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym będą jedną z niewielu imprez rangi Mistrzostw Europy, które w roku pandemii w ogóle się odbędą.


Wśród gości znaleźli się przedstawiciele polskich władz państwowych i federacji europejskiej. Spotkanie z tenisem stołowym zaszczycili swoją obecnością minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, prezydent Europejskiej Unii Tenisa Stołowego Ronald Kramer oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.


– Wrześniowe Mistrzostwa Europy to będzie święto naszej dyscypliny. Dziękujemy władzom naszego kraju za ważne wsparcie. Wierzę, że pandemia nas nie zatrzyma i zorganizujemy w Polsce dużą, międzynarodową imprezę sportową. Oczywiście liczę na sukces organizacyjny, ale i bardzo dobre występy naszych reprezentantów. Przed dwoma laty w hiszpańskim Alicante, Li Qian zdobyła złoty medal, a Katarzyna Grzybowska-Franc brązowy w turnieju indywidualnym. Szansę na dobre wyniki mają również mężczyźni – powiedział Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.


W ostatnich dniach, reprezentacja Polski mężczyzn przebywała na pierwszym w okresie pandemii zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.


W zgrupowaniu uczestniczyli Marek Badowski, Jakub Dyjas, Artur Grela, Tomasz Kotowski, Maciej Kubik, Konrad Kulpa, Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski i Patryk Zatówka. Sparingpartnerem był Przemysław Walaszek. Zawodnicy trenowali pod okiem sztabu szkoleniowego, który tworzą Tomasz Krzeszewski, Patryk Jendrzejewski i Arkadiusz Kędzierski.


Równie pracowicie spędziły czas kadrowiczki. W Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie zakończyło się niedawno tzw. rozpoznawcze zgrupowanie kadry narodowej prowadzonej przez selekcjonera Zbigniewa Nęcka. Uczestniczyły w nim m.in. trzykrotna z rzędu mistrzyni Polski Natalia Bajor, Agata Zakrzewska, Paulina Krzysiek i Julia Ślązak.


Informacja prasowa/PKOl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty