Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Urszula Kamińska trenerką roku 2018, nagroda dla Roberta Radwańskiego2019-04-05 09:07:00

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie wręczono w czwartek nagrody w XVIII edycji konkursu „Trenerka roku 2018”, którego organizatorem jest Komisja Sportu Kobiet działająca przy Polskim Komitecie Olimpijskim.


W tym roku zaszczytne miano „Trenerki roku” za osiągnięcia za rok 2018 przypadło Urszuli Kamińskiej, trenerce reprezentacji Polski w short tracku, której podopieczna Natalia Maliszewska zdobyła wicemistrzostwo świata na dystansie 500 m (był to pierwszy historyczny medal MŚ dla Polski!) oraz została liderką i zwyciężczynią Pucharu Świata. Trenerka i jej podopieczna wyznaczyły sobie teraz kolejny cel: podium XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.


Nagrodę w kategorii „Trener pracujący z kobietami” – za osiągnięcia w 2018 roku przyznano Aleksandrowi Matusińskiemu – głównemu trenerowi Kadry Narodowej Seniorek 400 m i 400 m ppł. Bez jego trenerskich kompetencji nie były możliwe sukcesy kobiecej sztafety 4x400 m, która zdobyła srebrny medal na Halowych MŚ w Birmingham, a na Mistrzostwach Europy w Berlinie sięgnęła po tytuł mistrzowski. Na tej samej imprezie podopieczna trenera Aleksandra Matusińskiego wywalczyła złoty medal w biegu na 400 m.


Nagroda „Dla trenera za całokształt pracy z kobietami” została przyznana Robertowi Piotrowi Radwańskiemu – trenerowi dwóch utalentowanych tenisistek: Agnieszki i Urszuli Radwańskich, który przez ponad 15 lat godził rolę ojca, menedżera i trenera swoich podopiecznych oraz wprowadził je na światowe korty tenisowe.


Konkurs przewiduje także nagrodę dla osób, które w mediach lub swoich pracach naukowych przyczyniają się do popularyzacji sportu kobiet. Kapituła Konkursu doceniła w tym roku dorobek dr Marii Rotkiewicz – historyczki kultury fizycznej, autorki ponad 300 biogramów sportsmenek i kobiet, które doceniały znaczenie ruchu i wychowania fizycznego. Zwłaszcza tych nieprzeciętnych, o wielkich osobowościach – jak Halina Konopacka – pierwsza polska złota medalistka olimpijska, której bogatą biografię spisała w zeszłym roku dr Rotkiewicz.


W drugiej części uroczystości Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki wręczył medale PKOl „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” członkiniom Komisji Sportu Kobiet PKOl: Marii Długosielskiej, Joannie Sobieckiej, Celinie Sokołowskiej, Helenie Żak, Barbarze Kowalskiej i olimpijkom: Teresie Sukniewicz-Kleiber, Grażynie Rabsztyn oraz Dorocie Idzi.


www.olimpijski.pl





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty