Strona główna > Inne > Wiadomości inne
MŚ w wioślarstwie: Złoto czwórki podwójnej2018-09-16 09:03:00

Czwórka podwójna kobiet (Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Agnieszka Kobus-Zawojska) wywalczyła w sobotę złoty medal podczas wioślarskich mistrzostw świata. Decydująca rozgrywka w bułgarskim Płowdiwie była popisem Polek, które prowadziły od startu do mety.

Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) od początku prezentowały podczas MŚ wysoką formę. W półfinale podopieczne Jakuba Urbana i Michała Kozłowskiego wygrały w wielkim stylu, zostawiając w pokonanym polu między innymi groźne Niemki. W finale biało-czerwone również od samego początku były poza zasięgiem rywalek. Ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment - ostatecznie triumfowały z czasem 6:08.96. Srebro wywalczyły Niemki (6:11.42), a brąz Holenderki (6:11.79), które minimalnie wyprzedziły Chinki (6:11.85).

Medal w sobotę wywalczyli też parawioślarze. Jolanta Majka i Michał Gadowski zdobyli srebro w kategorii PR2 Mix2x. Finiszowali z czasem 8:12.60, przegrywając tylko z holenderską dwójką (8:07.92). Jolanta Majka pierwszy medal wywalczyła w piątek - w kategorii PR2 W1x była trzecia.