Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Mateusz Polaczyk mistrzem Europy2017-06-03 18:09:00

W odbywających się w Tacen (Słowenia) mistrzostwach Europie w slalomie kajakowym złoty medal w K1 zdobył 29-letni Mateusz Polaczyk. Drugie miejsce zajął Dariusz Popiela, a trzecie Czech Jiri Prskavec.

Polaczyk zaczynał karierę w Pieninach Szczawnica, później był zawodnikiem AZS AWF Kraków, a obecnie startuje w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Popiela jest sądeczaninem/krakowianinem, ale pływa w barwach Spójni Warszawa.

W C2 mężczyzn srebro wywalczyli Andrzej Brzeziński/Filip Brzeziński (kajakarze AZS AWF Kraków). Wyprzedzili ich Francuzi Pierre Picco/Hugo Biso. Czwarte miejsce zajęli Marcin Pochwała/Piotr Szczepański (KKK Kraków), a szóste Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak (AZS AWF Kraków).

W piątek w konkurencji drużynowej K1 mężczyzn Polska zajęła 3. miejsce, za Czechami i Francją. W C2 mężczyzn Polska była druga, za Francją, a przed Czechami.