Strona główna > Formuła 1 > Wiadomości F1
Formuła 1: Deszcz przerwał Grand Prix Kanady, niesamowity Button2011-06-12 20:16:00

Grand Prix Kanady Formuły 1 na torze w Montrealu został przerwany po 25 okrążeniach z powodu opadów deszczu i wznowiony po ponad dwóch godzinach. Zwycięzcą został Jenson Button, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Sebastiana Vettela.

Z uwagi na bezpieczeństwo kierowców start był lotny za Safety Car, co niewątpliwie zawiodło licznych sympatyków. Nie brakowało kolizji i opuszczeń toru przez  bolidy, a nawet nieoczekiwanych sytuacji. Na 8. okrążeniu po kontakcie z... kolegą z zespołu - Jensonem Buttonem - wycofać się musiał były mistrz świata Lewis Hamilton (McLaren).

Po ponad dwóch godzinach przerwy wyścig został wznowiony i już po kilku minutach za torem znalazł się Fernando Alonso po kontakcie z Buttonem kończąc wyścig. Kolejna przerwa, bowiem pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Wielką klasę pokazał Button, który był chyba na wszystkich pozycjach, sześć razy przebywał w alei serwisowej, a raz za karę przez nią przejechał. A przecież trzeba pamietać o kolizjach z Hamiltonem i Alonso. W końcówce wyprzedził Schumachera, Webbera, a na ostatnim kółku wykorzystał błąd prowadzącego od startu Sebastiana Vettela i wygrał wyścig. Trzeci był Webber, czwarty Schumacher, a o szóstą lokatę walczyli Kobayashi i Massa. O wyższej pozycji Brazylijczyka zadecydowała szarża na ostatnich metrach!

Na wysokim, piątym miejscu ukończył zawody Witalij Pietrow z  Renault, a jego partner z zespołu nie ukończył wyścigu.