Strona główna > Inne > Tenis stołowy
18-latek mistrzem Polski w tenisie stołowym2021-03-28 20:47:00

W Arłamowie zakończyły się 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. W grze pojedynczej mężczyzn zwyciężył 18-letni Samuel Kulczycki, wśród pań triumfowała po raz czwarty z rzędu 24-letnia Natalia Bajor.

Kulczycki (Dekorglass Działdowo) pokonał w finale Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) 4:2. Brązowe medale zdobyli Patryk Chojnowski i Miłosz Redzimski.

Bajor (KU AZS UE Wrocław) w finale pokonała Katarzynę Grzybowską-Franc (Dojlidy Białystok) 4:2 (9:11, 11:7, 11:13, 11:6, 11:5, 11:4). Brąz wywalczyły Paulina Krzysiek (Start Nadarzyn) i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

Grę podwójną wygrały Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Bajor, które pokonały Roksanę Załomską (AZS UJD Częstochowa) i Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:2 (7:11, 11:6, 6:11, 11:5, 11:3). Brąz zdobyły Paulina Krzysiek i Katarzyna Ślifirczyk (Start Nadarzyn) oraz Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków)

Mistrzami Polski w grze podwójnej mężczyzn zostali Robert Floras i Daniel Bąk. Zawodnicy odpowiednio TTS-u Polonii Bytom i Orlicza 1924 Suchedniów w finale wygrali z rozstawionymi z „jedynką” Tomaszem Lewandowskim i Piotrem Chodorskim (obaj Politechnika Rzeszów) 3:0 (11:3, 11:5, 11:8). Brąz wywalczyli obrońcy trofeum – Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa (Energa KTS Toruń) oraz Adam Dosz (Pogoń Lębork) i Sławomir Dosz (Gorzovia Gorzów Wlkp.).

W grze mieszanej Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn, aktualni mistrzowie Europy juniorów w tej konkurencji, po raz trzeci z rzędu wygrali krajowe mistrzostwa. W finałowym spotkaniu pokonali Tomasza Lewandowskiego i Paulinę Krzysiek 3:1 (11:5, 6:11, 11:7, 11:7). Z brązowymi medalami start w Arłamowie zakończyli Jakub Perek i Natalia Bajor oraz Robert Floras i Anna Węgrzyn.