Strona główna > Inne > Tenis stołowy
Mistrz mocny w Krakowie, Bronowianka powalczyła2014-03-20 00:18:00

Mistrz Polski - KTS Zamek-Spar Tarnobrzeg - pokazał klasę w Krakowie. W rozegranym awansem meczu 17. kolejki ekstraklasy tenisistek stołowych pokonał Bronowiankę 3-0.

Tarnobrzeżanki z szacunkiem podeszły do rywalek, zagrały w mocnym, seniorskim składzie. Jego siłę najdotliwiej poczuła bronowicka juniorka Paulina Knyszewska, która 0-3 przegrała z Chinką Jia Jun. Więcej walki było w meczach Marty Smętek z reprezentantką Czech Renatą Strbikovą i Zhao Xia z Kingą Stefańską. W obu krakowianki urwały rywalkom po secie. Chyba zaskoczona takim obrotem sprawy była czołowa zawodniczka Europy Strbikova. Obie ze Smętek szachowały się serwisem i odbiorem, lepiej z tej rozgrywki wyszła Czeszka.

Więcej niż jeden wygrany set obiecywano sobie w Bronowicach po pojedynku Zhao ze Stefańską, ale dobrze dysponowana w Krakowie tarnobrzeżanka, sporo punktująca backhandem, oddała tylko seta. Pozostałe trzy były wyrównane, ale jednak w końcówkach zapisywała je na swoje konto Stefańska.

Tarnobrzeżanki miały w Krakowie podwójny powód do świętowania. Tuż przed meczem dowiedziały się, że ich klubowa koleżanka, reprezentantka Polski Li Qian została mamą. W Niemczech urodziła synka Williama, a wkrótce zamierza wrócić do stołu, by pomóc drużynie w Lidze Mistrzyń i sama walczyć o kwalifikację olimpijską na igrzyska w 2016 roku. Nawet bez niej tarnobrzeski zespół w polskiej ekstraklasie nie ma sobie równych, w tym roku pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski.

Bronowianka w pierwszym sezonie po powrocie do krajowej elity gra o inne cele - najważniejsze miało być pewne utrzymanie, ale na razie krakowianki realizują plan z naddatkiem - utrzymują się w czołowej czwórce ekstraklasy, która będzie walczyć o medale.

W piątek i sobotę ekstraklasowych emocji w Krakowie ciąg dalszy - do hali w Bronowicach przyjadą MKTS Polkowice i AZS PWSiP Łomża, oba mecze o godz. 16.

Bronowianka Kraków - KTS Zamek-Spar Tarnobrzeg 0-3
Marta Smętek - Renata Strbikova 1-3 (8-11, 6-11, 11-7, 3-11)
Paulina Knyszewska - Jia Jun 0-3 (1-11, 4-11, 1-11)
Zhao Xia - Kinga Stefańska 1-3 (11-7, 9-11, 7-11, 7-11)

Zdjęcia: Alicja Śliwa