Strona główna > Tenis
Wielki triumf Agnieszki Radwańskiej!2015-11-01 17:44:00

Agnieszka Radwańska triumfatorką tenisowego turnieju WTA Finals w Singapurze! Krakowianka pokonała w finale Czeszkę Petrę Kvitovą 6-2, 4-6, 6-3. - To najważniejszy dzień w moim życiu - powiedziała.

Mecz był pasjonujący, obfitował w zwroty sytuacji i fantastyczne akcje. Do stanu 3-1 w II secie przeważała Polka, później role się odmieniły. Kluczowy okazał się siódmy gem III partii, przy stanie 3-3, wygrany po długiej walce przez naszą zawodniczkę. W ciągu 2 godzin i 5 minut tego spotkania w sumie popełniła zaledwie 5 niewymuszonych błędów (przy 53 rywalki). - Serwis był dziś wielką bronią. We właściwych momentach wykonywałam właściwe rzeczy. Jestem niebywale szczęśliwa, bo parę tygodni temu nie wiedziałam nawet czy w ogóle tu będę... - mówiła po zakończeniu meczu.

Za zwycięstwo w Singapurze Agnieszka Radwańska zarobiła rekordową w karierze kwotę: 2 094 000 dolarów (151 tys. z tytułu startowego + 1 943 000 z tytułu nagród za grę). Petra Kvitova otrzymała w sumie 894 tys. dolarów (151 + 783 tys. dol.).