Strona główna > Tenis
Finał Wimbledonu bez Agnieszki Radwańskiej2015-07-09 20:16:00

Agnieszka Radwańska nie zdołała, tak jak w 2012 roku, awansować do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu. Dziś przegrała po dwóch godzinach (bez 4 minut) z Hiszpanką Garbine Muguruzą 2-6, 6-3, 3-6.

21-letnia rywalka szybko wygrała I seta, a w drugim prowadziła 3-1. Wtedy inicjatywę przejęła krakowianka i

zapisała na swoim koncie pięć kolejnych gemów. W trzeciej partii początkowo ważyły się losy meczu, ale później górę wzięła siła Hiszpanki, która po raz pierwszy w karierze osiągnęła finał Wielkiego Szlema.

Półfinały singla pań:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 20) - Agnieszka Radwańska (Polska, 13) 6-2, 3-6, 6-3

Serena Williams (USA, 1) - Maria Szarapowa (Rosja, 4) 6-2, 6-4

Agnieszka Radwańska zarobiła za półfinał 470 tys. funtów. Za finał miałaby 940 tys., a za triumf milion 880 tys. funtów (z 7-procentowym podatkiem).