Strona główna > Tenis
Ćwierćfinał bez Agnieszki Radwańskiej2015-01-26 14:26:00

Agnieszka Radwańska (nr 6) nie znalazła sposobu na 34-letnią Amerykankę Venus Williams (nr 18) przegrywając 3-6, 6-2, 1-6 w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open w Melbourne.

Kluczowy moment w I secie nastąpił przy stanie 3-3, gdy rywalka po długiej walce przełamała "Isię". W drugiej partii krakowianka złapała swój rytm i wygrała gema przy serwisie Amerykanki na 2-1, później już kontrolując przebieg gry. Trzecia odsłona rozpoczęła się bardzo obiecująco dla Agnieszki, od przełamania i prowadzenia 1-0. Starsza z sióstr Williams nie poddała się, grając jak w transie wygrała wszystkie następne gemy. Mecz trwał 2 godziny i 5 minut (51+39+35 minut).

W ćwierćfinale rywalką 7-krotnej triumfatorki turniejów Wielkiego Szlema będzie jej rodaczka, 19-letnia Madison Keys, która wyeliminowała inną Amerykankę, Madison Brengle 6-2, 6-4.