Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Polonia Przemyśl partnerem Wisły Kraków2018-11-01 17:05:00

Mający blisko 110 lat historii Miejski Klub Sportowy Polonia Przemyśl stał się kolejnym Klubem Partnerskim Wisły Kraków. Do oficjalnego zawarcia umowy doszło podczas poniedziałkowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec.


Jest to pierwszy Klub Partnerski z województwa podkarpackiego. Do tej pory Wisła nawiązała współpracę z ośmioma klubami z Małopolski (Unia Oświęcim, AP Wisła Czarny Dunajec, Futbol Brzączowice, Orbita Bukowno, Szkoła Futbolu Staniątki, Akademia Piłkarska Bonito, Piast Skawina i Unia Tarnów) oraz z Juventą Starachowice z województwa świętokrzyskiego.


Jednak Polonia to klub doskonale znany krakowskim kibicom, oba te kluby łączy sympatią wiele osób i to jeszcze z czasów przedwojennych. Obecnie drużyna seniorów występuje w IV lidze, celując w awans. Mimo tak długiej historii dopiero w tym roku w Przemyślu powstał ośrodek szkolący młodzież – Szkółka Piłkarska „Duma Przemyśla”. – Dotychczas szkoleniem najmłodszych zawodników zajmowała się Szkółka Piłkarska „16”. Pracują tam z dziećmi bardzo dobrzy trenerzy z dużym doświadczeniem. Nie zapominamy i zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele pomogli Polonii i chcemy, żeby nadal tak było – mówi Tomasz Jaroch, trener koordynator Szkółki, w ramach której trenuje obecnie ok. 150 dzieci w siedmiu grupach wiekowych (przedział od 5. do 10. roku życia).


Z pewnością w szybkim nabraniu odpowiedniego kierunku kształcenia najmłodszych w Przemyślu ma pomóc współpraca z Akademią Wisły. Polonia będzie mogła liczyć na wszelką pomoc, jaką Wisła zapewnia Klubom Partnerskim. Już w najbliższych planach są treningi oraz warsztaty w Przemyślu, przeprowadzane przez szkoleniowców z Krakowa. – Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jako klub na początku drogi jeśli chodzi o szkolenie najmłodszych, lecz nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami. Dlatego naszym zdaniem jest to najlepszy moment, aby czerpać wiedzę i korzystać z jeszcze większego doświadczenia kolegów z Wisły Kraków – powiedział Tomasz Jaroch. Dodał, że największym marzeniem jest, żeby za kilka lat na murawie stadionu Wisły zagrał wychowanek „Dumy Przemyśla”: – Wierzę, że ta współpraca przyniesie z czasem jeszcze większe korzyści obydwu stronom. Wielu z nas tutaj w Przemyślu ma nadzieję przyjechać w przyszłości do Krakowa i kibicować grającemu w koszulce Wisły naszemu wychowankowi.


akademiawisly.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty